1/2023

Nestíháte termín realizace? Obraťte se na SFŽP

| zdroj: SFŽP0

alex-bierwagen-Uuz7yti7SQA-unsplash
zdroj: unsplash.com

Hrozí vám, že kvůli potížím s realizační firmou nestihnete úsporná opatření realizovat včas a přijdete o dotaci? Ozvěte se Státnímu fondu životního prostředí, který v odůvodněných případech termín prodlouží.

Kvůli velkému zájmu o fotovoltaiku, instalaci tepelných čerpadel a obecně o stavební práce, ale i z důvodů problémů na straně dodavatelů se prodlužují lhůty realizace. Může se proto stát, že nestihnete renovace dokončit v termínu, který je dán podmínkami dotace. Pokud by taková situace hrozila, včas kontaktujte SFŽP. V odůvodněných případech termín realizaci prodlouží a vy o dotaci nepřijdete.

Všem žadatelům zároveň doporučuje obezřetnost při výběru dodavatele pro realizaci úsporných opatření, podporovaných z Nové zelené úsporám nebo z Nové zelené úsporám Light.

Na stránkách novazelenausporam.cz v sekci Krok za krokem najdete doporučení, jak postupovat při výběru specialistů, odkazy na oborové organizace i tzv. Desatera, která vám pomohou zorientovat se na trhu s fotovoltaikou a tepelnými čerpadly. Dozvíte se, jaká technologie je vhodná pro váš dům, jak si vybrat spolehlivého dodavatele i jak postupovat při sjednání smlouvy nebo placení záloh. Rozvážným výběrem realizační firmy můžete předejít mnoha problémům včetně rizika ztráty dotace.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE