Reklama

23. 7. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: (mar)

Nelegální skládky odpadu odhalí satelit

Vesmírná detektivní agentura spouští službu identifikace tzv. černých skládek pomocí nejnovější satelitní technologie.

Britská firma Air&Space Evidence nabízí službu vyhledání nelegálních skládek s využitím nejnovějších satelitních a identifikačních technologií.

Nová služba s názvem Odpad z vesmíru je založena na poloautomatickém detekčním modelu využívajícím satelitní data a učící se algoritmy.

Ilegální skládkaři o několik kroků před státem

Takzvaná odpadní kriminalita má v rámci celé Evropské unie způsobovat škody ve výši 72 - 90 miliard eur ročně. Jen v Anglii vzniká ročně přes tisíc černých skládek.

Jedna taková skládka v Severním Irsku má obsahovat až 1,5 milionu tun nelegálně uloženého odpadu. To je výrazně více než celkové množství vyprodukovaného komunálního odpadu v zemi v jednom roce.

"Odpadní kriminalita je vysoce lukrativní záležitost a její odhalení může být obtížné. Vlády potřebují nové investigativní přístupy, protože momentálně jsou několik kroků za takovými skupinami," domnívá se Ray Purdy, ředitel společnosti.

Detektivní kancelář dostala loni peníze na financování vývoje průzkumné technologie od Evropské kosmické agentury, Open Data Incubator for Europe a skotské Agentury pro životní prostředí.

Nejnovější satelity jsou schopny rozeznávat objekty o velikosti poklopu kanálu v téměř každém koutě Země a v téměř libovolném čase. Analytici společnosti mají také k dispozici archiv s historickými ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372