Reklama

20. 9. 2017  |  Zpravodajství  |  Autor: Martin Rojko

Největší továrna na baterie do elektromobilů v Evropě roste v Polsku

Jihokorejský výrobce LG Chem dodává lithium-iontové baterie pro vozy Renault nebo Audi. Přibýt mají další automobilky s miliardovými objednávkami.

Jihokorejský výrobce automobilů LG Chem investuje 340 milionů eur do nového závodu na výrobu lithium-iontových baterií v polské Wroclawi. Do roku 2020 se stane největší továrnou na baterie pro elektromobily na evropském kontinentu.

Podle původních záměrů měla být továrna dokončena do konce příštího roku a bude představovat první masovou výrobu lithium-iontových baterií pro automobily v Evropě. Má jít o elektromobily s dojezdem do 320 km na jedno nabití.

Nejnovější informace říkají, že společnost očekává zahájení výroby v polské továrně již v prosinci tohoto roku. Na jednom místě se budou vyrábět všechny komponenty baterie: elektrody do článků, moduly a i skompletované elektrické jednotky.

%pst%

Pro výrobce má být nejdůležitějším a největším výrobním závodem na světě. "Přeměníme továrnu v Polsku na mekku výroby baterií pro elektrická vozidla ve světě. Protože bude největší továrnou na výrobu lithium-iontových baterií v Evropě, bude hrát roli při oživování odvětví elektromobilů v celé Evropě," řekl před rokem Lee Ung-beom, ředitel pro energetická řešení společnosti.

Podle polského deníku Puls Biznes to ale není vše a společnost plánuje v dalším kroku investovat nejméně 800 milionů eur.

Korejci rozmachu elektromobility věří

Objem investic může nasvědčovat tomu, že Korejci vidí budoucnost elektromobility a baterií v jasných barvách. Důkazem toho může být i informace polského deníku Puls Biznes, podle níž LG Chem má objednávky na baterie v hodnotě 27 miliard eur pro 82 projektů z 28 společností z automobilového průmyslu.

Při prvním zveřejnění investice před rokem si společnost LG Chem ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372