Časopis

Nejcennější světovou značkou v chemickém průmyslu je BASF

| autor: František Vörös, konzultant ORLEN UniCRE Litvínov0

germany-1367255_640.jpg
zdroj: Pixabay

Již více než 150 let působí v segmentu chemie společnost BASF (Badische Anilin und Soda Fabrik) se sídlem v německém Ludwigshafenu. V současnosti patří při celosvětovém působení na první místo z hlediska ročního obratu. Podle žebříčku, který každoročně zpracovává společnost Brand Finance Chemicals, se vloni již posedmé stala nejcennější značkou společnost BASF.

V důsledku pandemie došlo k poklesu hodnot 25 nejvýznamnějších chemických společností o 8 %. Hodnota vítězné společnosti BASF dosáhla 7,3 miliardy USD, když nejvíce se cení nejenom obrat, ale i nové projekty v oblasti udržitelnosti a cílový úkol stát se do roku 2030 uhlíkově neutrální, realizace nových zelenějších technologií, včetně zavádění digitalizace.

Druhou nejcennější značkou se stala společnost SABIC s hodnotou značky 4 miliardy USD při poklesu o 7,3 %, když předstihla americkou společnost Dow, oceněnou na 3,7 miliardy USD, která zaznamenala největší pokles hodnoty o 23 %. Společnost SABIC usiluje o dosažení vedoucího postavení ve světě do roku 2030.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
E-salon
Ekowatt