Reklama

20. 8. 2019  |  Servisní témata  |  Autor: redakce / Markéta Švábová, Fair Care

Nabídka dotací téměř pro každou firmu

Žádostmi o poskytnutí finanční dotace v rámci OP PIK mohou nyní firmy přispět ke zlepšení životního prostředí i v rámci svého provozu. Výzvy jsou určeny pro oblast celé ČR, avšak mimo hlavního města Prahy.

Firmy mají nyní možnost přispět ke zlepšení životního prostředí i v rámci svého provozu. Pomoci jim k tomu má široká nabídka dotací v rámci Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Ta směřuje do úspor energií, nízkouhlíkových technologií či obnovitelných zdrojů energie.

V rámci Úspor energií je možné získat dotaci až 15 mil EUR např. na zateplení obvodového pláště, výměnu oken, instalaci OZE pro vlastní spotřebu podniku, či modernizaci soustav osvětlení budov a průmyslových areálů. Žádosti bude možné předkládat již od poloviny září tohoto roku.

Ti, kteří zvažují rozšíření svého podnikání, mohou požádat o dotaci až 200 tis. EUR na výstavbu nových energeticky efektivních budov a nástaveb a přístaveb s vyšším energetickým standardem ke stávajícím budovám. Žádosti lze předkládat již nyní až do poloviny ledna následujícího roku.

V programu „Nízkouhlíkové technologie“ je v současnosti otevřena výzva „Úprava bioplynu na biometan a jeho vtláčení do sítě“. Zde budou žádosti přijímány pouze do konce září. 

Od října je ale plánováno opětovné otevření výzvy „Elektromobilita“, kde si firmy budou moci požádat o příspěvek na pořízení elektromobilu a neveřejných (rychlo)nabíjecích stanic s možností doplnění o baterii pro elektromobily v rámci podnikatelského areálu pro vlastní potřebu.

Všechny výše uvedené projekty mohou být realizovány na celém území ČR, mimo území hl.m. Prahy.

V případě zájmu o více informací se na nás neváhejte obrátit se svým dotazy.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372