2/2023

Na MŽP bude tento týden zasedat Rada Federace EUROPARC

| autor: Tisková zpráva MŽP0

Na MŽP bude tento týden zasedat Rada Federace EUROPARC

Sdružuje přibližně 400 organizací i jednotlivců z 36 evropských zemí. Jejími členy v ČR jsou všechny národní parky, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a od roku 2016 i MŽP.

Rada se setká s vedením MŽP, konkrétně náměstky ministra Vladislavem Smržem a Vladimírem Dolejským, řediteli všech čtyř českých národních parků - Pavlem Bendou, Janem Hřebačkou, Tomášem Rothröcklem, Pavlem Hubeným a ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Františkem Pelcem, stejně jako s prezidentem sekce EUROPARCu pro střední a východní Evropu Jakubem Kašparem ze Správy KRNAP.

Členové vedení Federace EUROPARC také navštíví vybraná chráněná území přímo v hlavním městě a setkají se s vedením Magistrátu hlavního města Prahy i vybraných městských částí.

Mimo standardních témat k jednání (jako např. strategické vedení Federace) bude Rada jednat především o implementaci Strategie EUROPARC a o sloučení s asociací Fedenatur (jehož částí je i přírodní park Draháň-Trója).

Jednání bude také příležitostí představit vedení federace EUROPARC český systém ochrany přírody a diskutovat o vzájemné spolupráci a podpoře na evropské úrovni.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP