1/2024

MŽP upravilo znění novely zákona o emisních povolenkách

| zdroj: VeKLEP0

factory-7965241_640
zdroj: pixabay

Ministerstvo životního prostředí po jednání vlády zveřejnilo 6. května upravené znění novelu zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů.

Vláda dne 24. dubna 2024 schválila návrh zákona, kterým se mění zákon č. 383/2012 Sb., o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů, ve znění pozdějších předpisů, s úpravami podle připomínek obsažených ve stanovisku předsedy Legislativní rady vlády a podle závěrů vlády.

Ministru životního prostředí uložila vypracovat konečné znění vládního návrhu zákona a uplatňovat při přípravě státního rozpočtu zvýšení výdajů ve výši očekávaných příjmů z dražeb emisních povolenek, které jsou určeny Ministerstvu životního prostředí podle zákona č. 383/2012 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Dále ministru průmyslu a obchodu uplatňovat při přípravě státního rozpočtu zvýšení výdajů ve výši očekávaných příjmů z dražeb emisních povolenek, které jsou určeny Ministerstvu průmyslu a obchodu podle zákona č. 383/2012 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Ke stažení:

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA