1/2024

MPO bojuje se suchem, podnikatelům radilo na semináři

| autor: MPO ČR0

MPO bojuje se suchem, podnikatelům radilo na semináři

Seminář byl zorganizován Ministerstvem průmyslu a obchodu ve spolupráci s akademickým sektorem s cílem propojit dosavadní praxi s novými přístupy a inovačními technologiemi a správně zaměřit pomoc ministerstva podnikatelskému sektoru, a to ihned a pro delší časový horizont.

V praxi se jedná o zacílení na technická opatření pro úspory ve spotřebě vody ve výrobě, na recyklaci vody tak, aby případná omezení nebo dokonce zákaz odběru vody měly na podniky, největší spotřebitele vody, co nejmenší dopad.

„Pomáháme předejít problémům ve výrobě, v provozech, v podnikání a sociálním dopadům způsobeným nedostatkem vody,“ zdůraznil náměstek pro EU fondy Marian Piecha motto semináře.

Zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu představili konkrétní možnosti podpory inovativních/úsporných opatření pro hospodaření s vodou a možnosti podpory technických řešení pro recyklaci vod zejména ve výzvách Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost určených podnikatelskému sektoru.

Ministerstvo průmyslu a obchodu navíc přichází společně s hospodářskými partnery a akademiky se systémovými opatřeními v podobě podpory cirkulární ekonomiky pilotně již v tomto programovém období a pro budoucí programové období 2021+.

Je naším společným cílem zabránit celospolečenským dopadům v podobě omezení výroby, zrušených zakázek, zrušených pracovních příležitostí v obdobích extrémního sucha,“ dodal profesor Miroslav Kyncl z VŠB Ostrava a připojil se k výměně zkušeností v rámci individuálních konzultací.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP