Ministr průmyslu a obchodu společně předsedou vlády zahájili Česko-moldavské obchodní fórum.

| autor: Tisková zpráva MPO0

Ministr průmyslu a obchodu společně předsedou vlády zahájili Česko-moldavské obchodní fórum.

„Česká republika a Moldavsko jsou tradičními partnery se shodnými názory na celou řadu mezinárodních, politických a ekonomických otázek. Naše obchodně-ekonomické vztahy mají dlouholetou tradici a jsou od počátku na velmi dobré úrovni,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Havlíček s tím, že se obrat za uplynulých pětadvacet let vzájemné spolupráce zvýšil téměř šedesátkrát.

Stále ale podle něj existují rezervy. Největší možnosti se nabízejí v oblasti energetiky, elektrotechniky, zdravotnictví, budování infrastruktury, ve strojírenství, včetně dodávek náhradních dílů, v dopravě, ochraně životního prostředí či v oblasti projekčních dodávek a inženýrské činnosti.

„Významným prvkem našich vztahů je bilaterální rozvojová spolupráce financovaná z prostředků vlády ČR. V souladu s Koncepcí zahraniční rozvojové spolupráce ČR na léta 2011-2017 figuruje Moldavsko mezi prioritními zeměmi, kam směřuje česká zahraniční rozvojová spolupráce, do které se zapojilo i Ministerstvo průmyslu a obchodu,“ sdělil ministr.

V rámci programu „Aid for Trade“ bylo v minulých letech v Moldavsku realizováno šest projektů zaměřených na podporu rozvoje obchodu, zejména sektoru malého a středního podnikání, včetně rozvoje klastrů.

Pro rok 2017 byl v minulých týdnech schválen projekt „Podpora růstu malých a středních podniků a jejich exportních kapacit“, jehož realizátorem bude Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Česko-moldavské podnikatelské fórum proběhlo u příležitosti státní návštěvy premiéra Moldavska pana Pavla Filipa v České republice.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB