Reklama

9. 7. 2016  |  Aktuality  |  Autor: Tisková zpráva MPO, Foto: www.mpo.cz

Ministr průmyslu a obchodu navštívil společnost DURA Automotive CZ

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek navštívil 24. června společně se senátorem Karlem Kratochvílem a místostarostou Blatné Pavlem Ounickým blatenskou společnost DURA Automotive CZ.

DURA produkuje karosářské díly a prvky pro aktivní ochranu posádky osobních vozů, je dnes druhým největším zaměstnavatelem v Jihočeském kraji a své závody má vedle Blatné i ve Strakonicích a Kopřivnici.

I díky ní nyní patří Blatná k obcím s nejmenší nezaměstnaností u nás, v současné době pracuje v blatenském závodě téměř tisíc lidí a společnost předpokládá, že se počet zaměstnanců ke konci roku ještě navýší.

Proto také s manažery společnosti hovořil ministr Jan Mládek o problémech českého technického vzdělávání a nedostatku technicky kvalifikované pracovní síly na našem trhu práce.

Ministr Jan Mládek si v doprovodu výrobního ředitele Ladislava Kovaříka a manažera lidských zdrojů Marka Borusíka prohlédl produkci prvků, jako jsou nosiče kokpitů, boční výztuhy, torzní zóny či lišty skel, s nimiž se řidiči setkávají ve vozech světových značek.

Mezi největší odběratele blatenské společnosti patří automobilky Audi, Ford, BMW, VW, Suzuki, Peugeot či Porsche.

Při své návštěvě Blatné se ministr Jan Mládek setkal i se starostkou města Kateřinou Malečkovou a besedoval se studenty oborů obchodní akademie, informatika v ekonomice a elektronické počítače SOŠ Blatná a žáky SOU Blatná.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372