Reklama

6. 12. 2016  |  Aktuality  |  Autor: Tisková zpráva MPO

Ministr Mládek podpoří export českých technologií do Kazachstánu

Z iniciativy ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka se ve dnech 6. 12. - 8. 12. uskuteční v hlavním městě Kazachstánu Astaně společná Česko- kazachstánská energetická konference pod názvem Využití českých zkušeností a nejnovějších technologií při modernizaci energetické infrastruktury Republiky Kazachstán.

Ministra Jana Mládka doprovází do Astany delegace více než tří desítek významných českých firem a institucí, organizovaná Svazem průmyslu a dopravy a Asociací malých a středních podnikatelů a živnostníků.

Tvoří ji zástupci profesních sdružení, bank a především výrobců technologií pro moderní energetiku. Jsou mezi nimi firmy jako ŠKODA PRAHA, Dossan Škoda Power, Thermona Zastávka u Brna, Enkom Brno, Mavel Benešov, TZV Orlová, distribuční společnost ČEPS a dalších českých firem.

 Na konferenci, které se zúčastní ministr energetiky Republiky Kazachstán Kanat Bozumbajev, představitelé kazachstánských oblastí, významných měst a několik desítek státních i soukromých firem, působících v kazachstánské energetice, budou čeští výrobci prezentovat své technologie pro modernizaci energetické infrastruktury Kazachstánu.

 V delegaci jsou i představitelé společností ČEB, EGAP, ČSOB a dalších, kteří budou jednat s kazachstánskými bankami o společném financování dodávek českých technologii pro modernizovanou energetiku Republiky Kazachstán.

 "Republika Kazachastán nabízí našim firmám v oblasti energetiky a modernizace teplárenství velké příležitosti. Budeme tak pokračovat v jednáních, která jsme zahájili již na česko-kazachstánském podnikatelském fóru v Táboře. Chci se též osobně přesvědčit, jak postupuje příprava českého pavilonu pro výstavu EXPO 2017," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.  

 V programu ministra Jana Mládka je v rámci jeho pracovní cesty do Astany plánováno setkání s předsedou vlády Republiky Kazachstán Bakytžanem Sagintajevem a dalšími představiteli vlády.

Zúčastní se i slavnostního podpisu smlouvy o účasti ČR na výstavě EXPO 2017, bude jednat s generálním ředitelem EXPO 2017 Akhmetžanem Jessimovem a v doprovodu komisaře české expozice Jana Krse si prohlédne staveniště budoucího pavilonu České republiky na této významné mezinárodní akci. 

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372