Reklama

27. 4. 2017  |  Aktuality  |  Autor: Tisková zpráva MPO

Ministerstvo průmyslu a obchodu zorganizovalo workshop k Národnímu akčnímu plánu pro chytré sítě

Tématem diskuse s odbornou veřejností bylo chytré měření a jeho funkce pro zákazníky se zaměřením na bezpečné poskytování dat z elektroměru zákazníkovi a na funkce breaker/limiter.

Workshopu „Chytré měření a jeho funkce pro zákazníky“ se v rámci panelové diskuse zúčastnila náměstkyně ministra Lenka Kovačovská. „Cílem workshopů Národního akčního plánu pro chytré sítě, organizovaných naším ministerstvem, je snaha otevřít poznatky a odborné výstupy většímu okruhu expertů“, uvedla Lenka Kovačovská.

S prezentacemi na téma poskytování dat z elektroměru zákazníkovi v místě spotřeby a funkce breaker/limiter vystoupili zástupci provozovatelů distribučních soustav, kteří jsou součástí řešitelského týmu NAP SG.

Se svými příspěvky se připojili také Tomáš Hejl z Technologické platformy Smart Grids, který ve svém vystoupení zmínil, že bychom měli instalovat řešení, která budou nejprve podrobně rozmyšlená a poté je rychle zavádět. Dále vystoupil Petr Toman z Českého komitétu CIRED, který se zaměřil na technické srovnání limitéru a jističe.

Následná diskuse potvrdila, že téma chytrého měření a chytré sítě je odbornou veřejností velice pečlivě sledováno.

Výstupy z tohoto workshopu budou využity v dalším postupu, navrhování a realizaci řešení opatření NAP SG.

Další workshop  NAP SG by se měl uskutečnit v červnu. Bližší informace budou zveřejněny na webu MPO.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372