2/2023

Listopadová Priorita přináší inspirativní projekty i důležité rady

| zdroj: SFŽP0

adult-1868049_640.jpg
zdroj: Pixabay

Jaké jsou nejúspěšnější adaptační projekty? Jaké nejdůležitější termíny není radno zameškat? Jak funguje potravinová banka? Nejen na tyto otázky najdete odpověď v novém čísle Priority.

K dispozici jsou další peníze na protipovodňová opatření. Díky nim je možné pořídit do obce varovný systém nebo zajistit nebezpečné svahy, u kterých hrozí sesuv nebo řícení kamenů. Přinášíme podrobnosti o aktuálních výzvách.

Hlasovali jste v soutěži Adapterra Awards? V Prioritě najdete ukázky vítězných projektů jednotlivých kategorií i s podrobnými popisy. Můžete se jimi inspirovat i vy.

Potravinové banky, které sbírají potraviny a dávají je těm nejchudším a nejpotřebnějším lidem, mohou rovněž žádat o podporu z Operačního programu Životní prostředí. V rubrice Úspěšný projekt představujeme potravinovou banku Džbánsko, která funguje na severu Čech.

Dostali jste dotaci a máte rozjetý projekt? Připomínáme vám důležité termíny, které je potřeba s koncem roku dodržet. Na stránkách časopisu najdete také pár rád k dozorování projektů, tak aby vše fungovalo, jak má.

V reportáži jsme se podívali na Perninské rašeliniště v Krušných horách, která se vzpamatovává z následků těžby rašeliny.

Blíží se Vánoce a některý z dárků bude určitě z Lega. Jak se tato slavná firma snaží nahradit plasty, si můžete přečíst v rubrice Technologie.

PRIORITA 11/2020

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP