Lidl začíná instalovat rychlonabíjecí stanice pro elektromobily u svých prodejen

| autor: Tisková zpráva Lidl0

Lidl začíná instalovat rychlonabíjecí stanice pro elektromobily u svých prodejen

Pražská prodejna Lidl v ulici K Barrandovu se pyšní první rychlonabíjecí stanicí pro elektromobily. A nezůstane jediná. Do konce roku Lidl plánuje instalaci u pěti dalších prodejen nové generace.

Společnost se tak rozhodla podpořit dopravu na elektrický pohon, která je výrazně šetrnější k životnímu prostředí. Tento přístup jde ruku v ruce s využíváním ekologických technologických postupů při výstavbě a modernizaci prodejen Lidl.

Počátkem roku jsme se rozhodli pro odběr elektrické energie pro naše prodejny i logistická centra z obnovitelných zdrojů, ustoupili jsme také od prodeje jednorázových igelitových tašek. Rychlonabíjecí stanice pro elektromobily od společnosti ABB, jež u našich prodejen instalujeme, vnímáme jako další krok pro zdravější životní prostředí.

%pst%

Myslíme přitom samozřejmě na současné i budoucí majitele elektromobilů. Do konce roku naistalujeme ještě pět stanic a do budoucna plánujeme pokračovat s instalací u prodejen nové generace,“ okomentoval důvody pro instalaci rychlonabíjecích stanic u prodejen Lidl generální ředitel Pavel Stratil

Rychlonabíjecí stanice využívají elektrickou energii, která v souladu s ekologickým přístupem pochází z obnovitelných zdrojů. Každý zákazník, majitel elektromobilu, si může být jistý, že skutečně načerpá zelenou energii a navíc zdarma.

Lidl dobíjí!.jpg

Lidl se snaží chovat ekologicky ve všech svých aktivitách. Ať už se jedná o důsledné recyklování odpadu, procesy v logistice nebo o implementaci úsporných technologií v logistických centrech nebo v nových prodejnách.

Ty například využívají úsporné LED osvětlení, tepelná čerpadla napojená na podlahové vytápění s aktivací betonového jádra, systém větrání s rekuperací tepla napojený na čidla koncentrace CO2 ve vzduchu nebo ekologické chladicí systémy ve vybraném chladicím nábytku.

Důkazem toho, že je tato cesta správná, je i účast Lidlu s prodejnou nové generace v letošním finále soutěže E.ON Energy Globe, jež hodnotí projekty právě s ohledem na energie a životní prostředí.

Rychlonabíjecí stanice od společnosti ABB splňují tři mezinárodní normy nabíjení. Pro nabíjení stejnosměrným proudem vozidel vyrobených v Asii (CHAdeMO), vozidel vyrobených v Evropě (Combo 2) a standardní nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard). Tyto stanice jsou proto vhodné pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu.

Nabíjení stejnosměrným proudem je novější technologie, která umožňuje nabití baterie z 0 na 80 % za pouhou půlhodinu. Věříme, že tento čas si majitelé elektromobilů zpříjemní pohodlným nákupem v naší nové prodejně v ulici K Barrandovu.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Nadace partnerství
Partner - SOVAK