2/2023

Lidl vymění ve všech prodejnách osvětlení. Úspora elektrické energie díky LED technologii odpovídá roční spotřebě 4070 domácností

| autor: TZ Lidl0

Lidl vymění ve všech prodejnách osvětlení. Úspora elektrické energie díky LED technologii odpovídá

Díky tomuto kroku ušetří Lidl 10 180 MWh energie ročně, což odpovídá roční spotřebě 4070 domácností. K tomu razantně sníží množství produkovaných emisí CO2, a to o 4560 tun za rok.

Další výhodou je delší životnost LED osvětlení a možnost dalšího šetření energie za pomoci automatického řízení. Za tímto účelem jsou v zázemí prodejen instalována pohybová čidla.

Jako společensky odpovědná firma považujeme za přirozené chovat se k životnímu prostředí co nejšetrněji,“ vysvětluje mluvčí společnosti Zuzana Holá. LED technologii používá Lidl uvnitř prodejen i na parkovišti.

Výměna osvětlení se plánuje také v logistických centrech v Cerhovicích a Měříně. Ve dvou dalších logistických centrech, která jsou otevřená v Brandýse nad Labem a Olomouci, se již svítí ekologicky.

Ze strany Lidlu jde přitom o další z mnoha kroků směrem k lepšímu životnímu prostředí. V nových prodejnách využívá přírodní chladiva nebo odpadní teplo z odváděného vzduchu.

I díky tomu získal Lidl koncem loňského roku po auditu řízení spotřeby energie pro všechny své prodejny, logistická centra i centrálu certifikát ISO 50001.

V neposlední řadě odebírá Lidl část elektrické energie vyrobené z obnovitelných zdrojů. V návaznosti na to podporuje také rozvoj elektromobility v České republice a v minulém roce začal instalovat rychlonabíjecí stanice pro elektromobily u svých prodejen.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP