2/2023

Královéhradecký kraj spolupracuje na rozvoji lokality u vodní nádrže Rozkoš

| autor: Královéhradecký kraj0

Královéhradecký kraj spolupracuje na rozvoji lokality u vodní nádrže Rozkoš

Cílem jednání byla vzájemná koordinace postupů při naplňování vodohospodářských zájmů v lokalitě vodního díla Rozkoš.

„Vodní nádrž Rozkoš je největším vodním dílem na území Královéhradeckého kraje. Kraj je dnes jediným subjektem, který může splnit koordinační roli různých i protichůdných zájmů v této lokalitě.

Z vodního díla nelze jen těžit prospěch. Je potřeba zajistit také jeho patřičnou ochranu,“ řekl radní pro oblast vodního hospodářství, životního prostředí a zemědělství Karel Klíma.

Krajské zastupitelstvo schválilo celkovou koncepci odkanalizování levého břehu nádrže. Jsou připravené i formy finanční podpory pro dotčené obce, které by při ochraně vodního díla mohly být investičně znevýhodněny.

Povodí Labe naproti tomu intenzivně usiluje o snížení nánosů v severní části nádrže.

„Zájem o rekreační využití stále roste, ale bez zajištění podmínek pro správné fungování vodohospodářské funkce vodního díla by stamiliony na turistickou infrastrukturu mohly ztratit smysl. Další schůzku připravíme na duben v širším formátu včetně dotčených obcí,“ dodal radní Klíma.

Stavba vodní nádrže začala v roce 1951 a k jejímu dokončení došlo v roce 1969. Díky rozloze přes tisíc hektarů je osmou největší přehradou v České republice, která pojme přes 76 milionů kubických metrů vody. Kromě protipovodňové ochrany slouží například jako rekreační místo. Na své si zde přijdou také vyznavači vodních sportů či chovu ryb.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP