Reklama

9. 7. 2016  |  Zpravodajství  |  Autor: Tisková zpráva MPO, Foto: www.mpo.cz

Kazachstán je klíčovým ekonomickým partnerem v regionu střední Asie

V současné době se v Kazachstánu, který do ČR exportuje desetinu naší celkové spotřeby ropy a je třetím největším dovozcem ropy do ČR, etablovalo asi 220 českých podniků.

Kazachstán jako strategický partner ČR ve střední Asii byl tématem panelové diskuse, kterou první letní den organizovalo družstvo pro ekonomická, politická a sociální studia FONTES RERUM a Evropské hnutí v ČR.

Diskusi, již se zúčastnili velvyslanec Republiky Kazachstán v ČR Serzhan Abdykarimov, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, podnikatel Zdeněk Zbytek, ředitel útvaru Exportní a specializované financování ČSOB Jan Nývlt moderoval ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Dvouhodinová diskuse navázala na velmi zdařilou energetickou konferenci v Táboře, kde se kazašským vládním činitelům představilo několik desítek českých energetických firem a institucí. Kazachstán je totiž zemí, která nabízí českým podnikatelům obrovské příležitosti nejen v energetice.

"Za posledních šest let vzrostl náš vzájemný obchodní obrat šestkrát. Přesto má naše země zájem o další prohloubení spolupráce především v oblasti energetiky, strojírenství, zemědělské a potravinářské techniky, vzdělávání a turistiky včetně zdravotní turistiky. Vnímáme Českou republiku jako klíčového partnera v EU i mezi zeměmi ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372