Reklama

24. 11. 2016  |  Zpravodajství  |  Autor: redakce

K vyhlášce o způsobu posuzování a vyhodnocení úrovně znečištění lze podávat připomínky

Ministerstvo životního prostředí předložilo do připomínkového řízení návrh vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 330/2012 Sb., o způsobu posuzování a vyhodnocení úrovně znečištění, rozsahu informování veřejnosti o úrovni znečištění a při smogových situacích.

Návrh je předkládán za účelem transpozice směrnice Komise 2015/1480/EU, kterou se mění některé přílohy směrnic Evropského parlamentu a Rady 2004/107/ES a 2008/50/ES, kterými se stanoví pravidla pro referenční metody, ověřování údajů a umístění míst odběru vzorků při posuzování kvality ovzduší.

Z důvodu vývoje norem jsou aktualizovány referenční metody měření některých znečišťujících látek. V zájmu dosažení lepší srozumitelnosti jsou aktualizovány cíle týkající se kvality údajů.

Dále jsou objasněna a doplněna kritéria rozmístění míst odběru vzorků i kritéria pro zajištění kvality při posuzování kvality vnějšího ovzduší s přihlédnutím k povinnosti přezkumu systému kontroly kvality pro zajištění trvalé přesnosti monitorovacích přístrojů dle programů Společného výzkumného střediska Evropské komise.

Transpoziční lhůta je stanovena na 31. 12. ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372