1/2024

Investice do zdroje i horkovodu plánuje komořanská teplárna i v letošním roce

| autor: United Energy0

Investice do zdroje i horkovodu plánuje komořanská teplárna i v letošním roce

V loňském roce investovaly teplárenské společnosti United Energy a Severočeská teplárenská do modernizace horkovodní soustavy a obnovy samotného zdroje více jak 270 miliónů korun. V letošním roce plánují do rekonstrukcí a modernizace zařízení vložit dalších 520 miliónů.

Téměř 450 miliónů investuje společnost United Energy do obnovy a modernizace samotného zdroje, do něhož jsou investice vynakládány především z důvodu zvýšení účinnosti výroby a snížení emisí tak, aby splňoval nejpřísnější emisní limity, stanovené Evropskou unií. 

„Nejvýznamnější investice budou vynaloženy na tzv. Ekologizaci zdroje, konkrétně pak například na projekt mokrého odsíření pro kotle K6 – K10, na kterém v současné době pracujeme“, sdělil Boháček. „ V oblasti údržby se pak zaměříme především na kotle, které potřebují důkladnou a nákladnou péči, aby byly dále schopny fungovat s vyšším zatížením popelových tras“, doplnil Boháček.

Letos rovněž pokračují rekonstrukce a údržba tepelných zařízení, respektive primárních a sekundárních rozvodů, do které společnost Severočeská teplárenská celkem investuje přibližně 80 miliónů korun.

„Severočeská teplárenská v modernizaci a investicích do údržby horkovodní soustavy pokračuje již sedmým rokem a pokračovat s investicemi do technologií a údržby zařízení chceme i v dalších letech“, řekl Petr Horák, ředitel Severočeské teplárenské.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA