1/2024

Indie zprovoznila první bateriové úložiště energie pro podporu elektrizační sítě

| autor: oEnergetice.cz - Petr Vytlačil0

Indie zprovoznila první bateriové úložiště energie pro podporu elektrizační sítě

Úložiště o výkonu 10 MW a s kapacitou 10 MWh je technologie od společnosti Fluence, ve které mají stejný podíl společnosti AES a Siemens.

Úložiště je umístěno v Dillí u rozvodné stanice, jejímž vlastníkem je Tata Power Distribution. Úložiště je provozováno a vlastněno společnostmi AES a Mitsubishi.

„Toto první úložiště pomůže řešit naše hlavní výzvy v oblasti změn zatížení, flexibility, regulace frekvence a spolehlivosti sítě,“uvedl Sanjay Banga z Tata Power Distribution.

Bateriový projekt je prvním krokem k rozvoji úložišť energie v zemi, která míří na instalovaný výkon obnovitelných zdrojů energie (OZE) na úrovni 225 GW v roce 2022.

V červnu 2018 byl v Indii instalovaný výkon OZE 71 GW. První úložiště má tedy za cíl demonstrovat, jak mohou úložiště pomoci s integrací OZE, poskytnout potřebnou flexibilitu v síti a snížit potřebu instalovaného výkonu špičkových zdrojů.

V roce 2027 bude Indie pravděpodobně potřebovat až 46 GW špičkového výkonu v rychle startujících zdrojích. Využití bateriových úložišť by tedy mohla být cesta, jak značně snížit tuto potřebu instalovaného výkonu na pokrytí špiček v síti a nahradit ho úložišti energie.

„Spolupráce Tata Power spolu s AES a Mitsubishi je jedním z největších milníků v indickém energetickém sektoru. Úložiště pro elektrizační síť připraví cestu pro podpůrné služby, udržování kvality elektřiny a efektivní integraci obnovitelných zdrojů do indické sítě,“ uvedl CEO Tata Power Praveer Sinha.

Zdroj: oenergetice.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP