1/2024

I letos žádá konference RECYCLING 2017 konečně nějakou změnu k lepšímu

| autor: Pavel Mohrmann0

I letos žádá konference RECYCLING 2017 konečně nějakou změnu k lepšímu

Trochu zklamaně tak vyznělo zahájení již 22. ročníku této konference. Docent Škopán ke svému úvodu přidal, že při tvorbě legislativy nefunguje demokracie. "Jediné co vím, že funguje, je právo veta." dodal.

První přednáška patřila Františku Polákovi z firmy Pogotech. František Polák je již dlouhá léta ponořen do problematiky recyklace stavebních odpadů hluboce a dalo by se říci, že v rámci České republiky je největším expertem.

"Neustále pracujeme na vývoji nových výrobků z recyklátů," řekl František Polák a dodal: "Máme na technologii mnoho patentů a neustále se přesvědčujeme, že naše technologie na světě jinde není a to víme jasně."

"V současné době se snažíme naučit beton, aby topil. Vyvíjíme materiál z recyklátu, kterým dokážeme zahřát až na 60 stupňů. Pokud by se nám podařilo tento projekt dotáhnout, jednalo by se o revoluci v recyklaci stavebních odpadů," rozkryl plány Polák.

Dále zdůraznil, že pro technologii je nejdůležitější začít kvalitně třídit již na samotné demolici. Zabrání se tím ve vyšší míře případné kontaminaci stavebního odpadu, který lze prostřednictvím recyklační technologie firmy Pogotech recyklovat.

"Máme surovinu. Máme základ. Víme, že máme zdroj pro výrobu stavebních prefabrikátů. Víme, že můžeme zaručit, že tento náš beton splňuje veškeré kvalitativní normy a parametry, takže tento materiál lze bez problémů aplikovat," ubezpečuje František Polák.

Návratnost investice do technologie je od 2 do 4 let. "Každý, kdo chce vyrábět, musí za vstupní materiál zaplatit. Tomu, kdo využije této recyklační technologie bude za odstranění odpadu placeno," dodal František Polák.

Ostatní střípky z konference pro vás zmapujeme v dalších textech.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP