1/2024

Frýdek-Místek má opět teplo, potrubí se podařilo rychle opravit

| autor: Veolia Energie ČR0

Frýdek-Místek má opět teplo, potrubí se podařilo rychle opravit

Kromě nemocnice, kde byl využit záložní zdroj, bylo bez tepla a teplé vody celé město i okolí. Díky šikovnosti pracovníků a dobré přípravě opravy se podařilo netěsnost ve Sviadnově opravit během soboty ve velmi krátkém čase.

V pozdních večerních hodinách byly postupně dodávky obnoveny všem odběratelům. „V sobotu v ranních hodinách byl po odkrytí horkovodního kanálu přesně diagnostikován rozsah poruchy, přičemž se zjistilo, že původně předpokládaný rozsah je menší.

Na základě tohoto zjištění jsme přehodnotili technologický postup a následně zahájili opravu potrubí. Už odpoledne jsme mohli zahájit postupné zpětné napouštění potrubních rozvodů, které trvá zhruba 8 až 10 hodin,“ popsal Dalibor Šafran, zástupce náměstka Závodu Distribuce a služeb, Veolia Energie ČR, a.s.

Zákaznické centrum předem informovalo všechny odběratele a informaci také zveřejnil magistrát na webových stránkách města. Porucha byla způsobená únavou a stářím materiálu. Po topné sezóně v příštím roce proběhne v této lokalitě rekonstrukce potrubí o délce zhruba 350 metrů.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA