2/2023

EK schválila český režim podpory pro výrobu elektřiny ve vysoce účinných zařízeních kombinované výroby elektřiny a tepla

| autor: Tisková zpráva MPO0

EK schválila český režim podpory pro výrobu elektřiny ve vysoce účinných zařízeních kombinované vý

„Pro jistotu našeho trhu energetiky a teplárenství je to další velmi dobrá zpráva. K dnešnímu dni se podařilo dokončit notifikační rozhodnutí pro podporu ve vysoce účinných zařízeních kombinované výroby elektřiny a tepla uvedených do provozu v období let 2016–2020,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka, který je pověřen řízením Ministerstva průmyslu a obchodu.

Komise tímto rozhodnutím uznala, že zavedené opatření napomůže České republice dosáhnout cílů v oblasti životního prostředí a změny klimatu do roku 2020 v souladu s cíli Evropské unie. Celkový rozpočet tohoto režimu překračuje 11,3 miliardy korun.

„Jsem velmi rád, že i v tomto případě podporovaných zdrojů se podařilo MPO a celé notifikační skupině dokončit toto velmi technicky komplikované notifikační řízení.

Další pozitivní zprávou pro tento sektor rovněž je, že i v notifikačním řízení pro podporu ve vysoce účinných zařízeních kombinované výroby elektřiny a tepla uvedených do provozu v období 2013–2015 se již blížíme k jeho uzavření, což se nyní stává prioritou pro Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci zajišťování notifikačních rozhodnutí pro podporované zdroje energie,“ doplnil premiér Sobotka.

Jde již o páté notifikační rozhodnutí v oblasti podporovaných zdrojů energie, které se týmu MPO podařilo pozitivně dokončit.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP