1/2024

Ecomondo a Key energy jako stimul zelené ekonomiky: Letos s 24 % nárůstem zahraničních účastníků

| autor: Italian Exhibition Group0

Ecomondo a Key energy jako stimul zelené ekonomiky: Letos s 24 % nárůstem zahraničních účastníků

Událost, kterou trh potvrdil jako klíčovou akci pro obchodní sféru s nespornými výhodami pro zastoupené společnosti. A to i díky organizačnímu výkonu skupiny IEG zapsané v MTA italské burzy a jejímu dvacetiletému zaměření na otázky životního prostředí.

Dnes se společně s veletrhem Ecomondo, obrovským salónem oběhové ekonomiky, zavřely také brány veletrhu Key energy se společnostmi řetězce pro energii z obnovitelných zdrojů a energetickou účinnost, bienále Sal.Ve. s vozidly pro ekologii a výstavního nováčka DPE, orientovaného na energetickou sílu.

129 000 metrů čtverečních výstavního centra v Rimini obsadilo 1300 společností podporovaných intenzivní a zajímavou poptávkou i ze strany tisíců zahraničních nakupujících, z nichž více než 500 profilovaných na online platform. Do Rimini dorazili ze 130 zemí a akreditovali se na obchodní schůzky s různými společnostmi připravené na veletrhu.

Italská výstavní skupina Italian Exhibition Group zjistila 24 % nárůst účasti mezinárodních zájemců ve srovnání s rokem 2018. „Mimořádný ročník, přímo překvapivý“, zní jednomyslný názor vystavovatelů. Potvrdila se role skupiny IEG jako důležitého veletržního hráče schopného zmnohonásobit zahraniční podnikání zúčastněných společností.

Výstaviště bylo slavnostně otevřeno minulé úterý ministrem životního prostředí Sergiem Costou a hned si vysloužilo nadšené hodnocení: „Je to nejdůležitější veletrh pro zelenou ekonomiku na světě i v Itálii a v naší zemi máme technologické excelence a užitečné znalosti pro změnu chování i procesů“.

Společně s ministrem se na veletržních dnech objevilo mnoho členů vlády a parlamentu, a jejich návštěvy podniků byly prospěšnou konfrontací jak směrování, tak i provozu.

Za povšimnutí stojí mezinárodní záběr celé akce. Na veletrhu se konalo Obchodní fórum Itálie-Egypt, bylo oznámeno další konání CDEPE - Chengdu Environmental Protection Expo v roce 2020 v Číně a se zástupci průmyslu byla podepsána další provozní spolupráce pro budoucí salóny.

Musíme rovněž zdůraznit rozhodnutí Evropské komise, která vybrala Ecomondo, aby představilo své vlastní linie financování a nejúčinnější projekty s nimi spojené. Mezinárodní tón byl charakteristickým znakem všech událostí, určených pro společnosti a jejich rozvojové strategie a vystoupili na nich řečníci s tématy týkajícími se nejpokročilejších zkušeností.

Mnoho delegací přijelo ze zahraničí, především z Tuniska, Španělska, Egypta, Ukrajiny a Ruska, ale hojná byla i kolektivní účast, ovoce 34 dohod podepsaných s mezinárodními asociacemi, které přijely hlavně ze zemí obrácených na Středomoří, ale také z Finska, Chile, Brazílie, Rumunska a Polska.

Veletrhy Ecomondo, Key Energy, Sal.Ve a DPE se ukázaly jako platforma schopná soustředit byznys, na které jednají všichni primární aktéři. Průmysl mohl jejich důležitost jen potvrdit. Probíraná témata se nesla v konkrétním duchu. Veletrh vyzdvihl technologie, scénáře a trendy, podpořené účinným příspěvkem Hlavního shromáždění států Zelené ekonomiky, v němž je zapojeno 66 obchodních organizací.

Foto: IEG

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA