Dotace do národních parků hlásí vyčerpáno, 100 milionů bylo pryč za necelé 2 hodiny

| zdroj: SFŽP1

valley-63564_640.jpg
zdroj: Pixabay

Obrovský zájem provázel otevření dotací na zlepšení vybavenosti v obcích na území národních parků. Vyhrazených 100 milionů korun bylo vyčerpáno za necelé dvě hodiny po spuštění příjmu žádostí.

O podporu si zažádalo 36 subjektů z řad obcí, spolků či správ národních parků, které si řekly o příspěvky na celkem 60 dotačních projektů. Největší zájem byl o peníze na rozvoj infrastruktury a zázemí pro turisty i místní obyvatele či na ochranu před světelným smogem.

Podporu obcím v národních parcích nabídl rezort MŽP z Národního programu Životní prostředí již po osmé, v dotační výzvě číslo 5/2020. Zájemci mohli podle typu projektu získat od 50 tisíc do 3 milionů koruna na péči o životní prostředí, modernizaci infrastruktury obcí či informačních center, ale i nové vzdělávací programy pro turisty či rozvojové plány obcí. Vyhrazená alokace 100 milionů korun se vyčerpala za necelé 2 hodiny a Státní fond životního prostředí ČR příjem dalších žádostí uzavřel.

Žádosti budou nyní vyhodnoceny, přičemž podporu získají všechny kvalitní projekty, které naplní kritéria dotační výzvy. Na realizaci mají úspěšní žadatelé 3 roky, podpořené projekty musí zrealizovat nejpozději do konce ledna 2024.

Komentáře

  1. who makes chloroquine phosphate <a href=https://chloroquineorigin.com/#>aralen</a> erectile dysfunction in children <a href=https://erectiledysfunctionpillscvs.com/#>erectile implant surgery</a> quinoline sulfate <a href=https://hydroxychloroquinex.com/#>covid raoult</a> erectile means <a href=https://plaquenilx.com/#>plaquenil and weight gain</a> tadalis 20mg <a href=https://tadalisxs.com/#>tadalafil 40 mg daily</a> zitromax 500 mg <a href=https://zithromaxes.com/#>where can i purchase zithromax</a>

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB