2/2023

Divize BASF Personal Care podporuje kvalitní a udržitelnou výrobu kosmetiky

| autor: TZ BASF0

Divize BASF Personal Care podporuje kvalitní  a udržitelnou výrobu kosmetiky

Zvyšující se nároky spotřebitelů na kvalitu kosmetických výrobků přispívají k rostoucímu tlaku na její kontrolu a dodržování výrobních standardů. 

Jedním z nich je certifikace EFfCI, která potvrzuje dodržování přísných hygienických a procesních kritérií během výrobního procesu. 

V roce 2013 získalo certifikaci více než 20 závodů BASF zaměřených na výrobu kosmetických přísad. 

Jako navazující krok, který by měl být dokončen v roce 2021, plánuje BASF dodatečné audity s cílem nadále zvyšovat kvalitu a transparentnost v hodnotovém řetězci.

Trh s kosmetikou se orientuje na spotřebitele a v posledních letech zde jasně sledujeme trend zvyšování standardů kvality. 

Certifikace EFfCI je pro naše zákazníky rozhodující, a proto pro nás představuje klíčovou prioritu,“ uvedl Xavier Susterac, senior viceprezident BASF divize Personal Care pro Evropu.

Čas na změnu

Častou ingrediencí kosmetických přísad je i palmový olej, respektive jeho deriváty. 

Zejména v Indonésii a Malajsii se produkce palmového oleje pojí s odlesňováním, ztrátou biodiverzity a sociálními konflikty.

Společnost BASF se proto zavázala, že od roku 2020 bude využívat pouze palmový olej z udržitelné produkce certifikovaný Kulatým stolem pro udržitelnou výrobu palmového oleje (RSPO), dobrovolným sdružením aktérů trhu s touto komoditou. 

Hlavní kritérium členství v RSPO spočívá v tom, že účastníci se zavazují, že nebudou kácet ani vypalovat pralesy, ohrožovat oblasti se vzácným a bohatým ekosystémem a při pěstování palem používat pesticidy.

Rozhodnutí nabízet deriváty na bázi certifikovaného palmového oleje tvoří zatím poslední krok BASF v rámci její iniciativy Čas na změnu. 

Společnost se zavázala, že do konce roku 2018 bude nabízet 330 produktů na bázi certifikovaného palmového oleje po celém světě.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP