1/2024

Digitalizace v oblasti odpadních plastů

| autor: ING. František Vörös – konzultant0

network-3537394_640.jpg
zdroj: Pixabay

Mezi hlavní strategické cíle plastikářů z oblasti obalů patří, vedle udržitelnosti, i digitalizace.

Dne 25. 4. 2019 jsem na tomto webu v článku Spuštěn monitoring plastového recyklátu v Evropě informoval o iniciativě Evropské asociace zpracovatelů plastů – EuPC, která využívá projekt MORE – Monitoring Recyclates for Europe.

Cílem aktivit je monitorovat výskyt a využití plastových recyklátů v členských zemí EU, vytvořit efektivní infrastrukturu pro sledování plastových toků při zachování důvěrnosti údajů a přispět tak ke splnění závazku EK – do roku 2025 zvýšit používání kvalitních recyklátů na 10 mil. tun. Systém byl testován v šesti zemích a nyní je k dispozici pro všechny členské státy. V několika zemích byly jmenováni národní koordinátoři, kteří se podílejí na národním monitorovacím procesu s cílem usnadnit přístup i menším zpracovatelům.

V únoru 2020 byla založena Platforma pro udržitelný design plastových obalů. Podílí se na ní společnost plastship, která je konzultační platformou pro zadávání veřejných zakázek a zajišťování certifikace kvality recyklátu a dále společnost RecyClass, která zpracovala metodu na posuzování recyklovatelnosti obalů, nazvanou „Otevřený standard pro udržitelnost a transparentnost“.

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP