1/2024

Dešťovku lze využít mnohem lépe, dokazuje výstava

| autor: Plzen.eu0

Dešťovku lze využít mnohem lépe, dokazuje výstava

Jak by bylo možné dešťovou vodu lépe využít pro město Plzeň, například na zavlažování parků a zahrad, k ochlazování města v parném létě, představuje venkovní výstava Ani kapka nazmar před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje, a to až do konce roku 2018.

Na panelech ve Smetanových sadech se zájemci dozvědí, jaké projekty, jež přispívají k lepšímu hospodaření s dešťovkou, byly podpořeny Nadačním fondem Zelený poklad. Vernisáže výstavy se za město Plzeň zúčastnil první náměstek primátora Martin Baxa.

Autorem výstavy je Nadační fond Zelený poklad, jenž se snaží o změnu přístupu k hospodaření s dešťovými vodami. Zřizovatelem fondu je město Plzeň a s každoročním vkladem je i jeho hlavním dárcem. Fond vznikl v roce 1996 a od té doby podpořil 280 projektů za více než 20 milionů korun.

Grantová výzva Ani kapka nazmar, podle níž je pojmenována celá výstava, je určena plzeňským školám, spolkům a organizacím. Podpora z grantu je poskytována již od roku 2016.

Díky tomu vznikají ve školách i školkách dešťové zahrádky, voda se zachytává do sudů a nádrží a již se plánují i první zelené střechy. S konkrétními projekty škol a školek se mohou zájemci seznámit na výstavě. Do současnosti podpořil Zelený poklad v daném grantu devět projektů v celkové výši 1,115 milionu korun.

„Grantová výzva Zeleného pokladu pro školy, školky a neziskové organizace bude pokračovat i v následujícím roce, další uzávěrka je plánována na duben 2019,“ upozornila Lucie Davídková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Zelený poklad.

Zdroj: plzen.eu

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA