Studie EN

Další udržitelné obaly na zubní pastu a kosmetiku

| autor: František Vörös – konzultant0

toothbrush-571741_640.jpg
zdroj: Pixabay

Před necelým rokem jsem na tomto webu publikoval stať Ekodesign na příkladu tuby pro zubní pastu. Jednalo se o inovativní řešení náhrady mnoho let používané kombinace hliník - plast pro tuby, které jsou prakticky nerecyklovatelné, aplikací HDPE u španělské společností Albea.

Společnost vyrábí tuby pro výrobce zubní pasty – společnost Colgate. V závěru je zmínka, že Colgate se rozhodl sdílet tuto technologii a aplikaci HDPE, včetně uzávěru se svými konkurenty. Ročně se spotřebovává ve světě 20 miliard tub pro zubní pasty.

Následně byla tuba z HDPE certifikována evropskou asociací recyklátorů APR a Iniciativou pro zlepšení recyklovatelnosti RecyClass jako plně recyklovatelná a kompatibilní s proudem odpadních obalů z HDPE. Tím se zařadila mezi efektivní procesy recyklací.

V letošním únoru informoval další výrobce zubní pasty, společnost Henkel se sídlem v Duesseldorfu, že změní veškerý sortiment svých tub pro péči o zuby na plně recyklovatelnou tubu z polyetylenu od společnosti Albea (viz obrázek).

Tento obsah je uzamčen

Pro zobrazení se přihlaste do účtu s aktivním předplatným.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat