1/2024

Cirkulární ekonomika na MSV Brno

| zdroj: MPO ČR0

Cirkulární ekonomika na MSV Brno

Program zmíněného worshopu je k dispozici zde:

WORKSHOP - CIRKULÁRNÍ EKONOMIKA V PRŮMYSLU ČR

Počet míst k sezení je omezen. Bude ale možno využít i okolní prostor na stání, přičemž samotný workshop bude časově krátký.

Kromě workshopu se bude ministerstvo na veletrhu prezentovat stánkem „Cirkulární ekonomika a Průmysl“ v pavilonu Z. Uprostřed pavilonu bude situována národní expozice Country For The Future, kde bude vystavovat 13 státních organizací, včetně MPO. Níže uvedené poskytované služby a informace budou k dispozici pro návštěvníky po celou dobu konání veletrhu.

Pod názvem „Cirkulární ekonomika a Průmysl“ bude umístěna interaktivní mapa ČR s vyznačením krajů. Do této mapy budou mít návštěvníci možnost označit barevnou vlaječkou sídlo své firmy, obce nebo školy v tom případě, pokud sdělí, že jejich činnost je v souladu s principy cirkulární ekonomiky, nebo, že se těmito principy zabývají a připravují se na jejich  zavedení ve své organizaci.   

Zároveň budou vyzváni, aby se zaspali do KNIHY „ARCHA CIRKULÁRNÍ EKONOMIKY ČESKÉ REPUBLIKY“ a připojili sídlo organizace a případný komentář, nebo sdělení.

Kdo zapíchne svou vlaječku do mapy ČR a provede záznam do knihy ARCHY zaslouží si odměnu v podobě drobného užitečného předmětu, který jistě každý rád využije.  

Na tomto stánku budou mít návštěvníci možnost získat informace o uplatňování oběhového hospodářství v ČR, zároveň budou poskytovány příklady dobré praxe těch podniků a subjektů, které již na tento systém přešly a jsou v podnikání a své činnosti úspěšní.

Dále budou poskytovány informace o dotačních programech zaměřených na podporu inovativních technologií na zpracování druhotných surovin a též úspory vody v průmyslu.

Další poskytované informace se budou týkat zahájení 4. ročníku soutěže Přeměna odpadů na zdroje. Budou vysvětlována kritéria, způsob přihlášení, termíny a způsob hodnocení přihlášených projektů. Zájemcům bude poskytnut Katalog 3. ročníku soutěže. 

Zdroj obrázku: MPO ČR

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP