2/2023

Chemická legislativa 2018

| autor: Martina Jandusová0

Chemická legislativa 2018

Květnový registrační termín REACHe se nezadržitelně blíží a pokud se týká i vás, není čas ztrácet čas. „Neohlížejte se a jděte do toho,“ zaznělo na letošní konferenci Chemická legislativa.

Konferenci zahájil svým úvodním slovem ředitel SCHP ČR Ivan Souček, který shrnul činnost svazu v oblasti chemické legislativy za rok 2017. Hovořil také o tom, jaká činnost čeká svaz v následujícím období. Zmínil například titanovou bělobu, která se dostala na seznam klasifikovaných látek a svaz bude usilovat o její pozdržení.

Informace z posledních dvou setkání správní rady ECHA podala Taťjana Kolesnikova z MŽP, která rovněž mluvila o tom, co si na nás ECHA chystá.

Na konferenci se řešili nejen informace z ECHA a legislativa, ale součástí byl blok o novinkách a o praxi. Michal Karlík, který je REACH managerem ve společnosti Spolana, měl přednášky dokonce dvě. Nejprve poskytnul přítomným průřez legislativou managementu chemických látek.

Ve své druhé řeči mluvil o konfliktních minerálech (cínu, tantalu, wolfranu a zlatu) a zmínil například rozdíly mezi USA, které jsou orientované na funkci a EU orientovanou na dovoz.

„Prázdniny skončily, protože v půlce minulého roku vyšlo nařízení EU a to říká, že povinnosti náležité péče v dodavatelsko-odběratelském řetězci mají dovozci kovů,“ upozornil Karlík.

O novinkách CLP označování od letošního února mluvila Hana Krejsová z Reachspektra. Mluvilo se o pokynech pro bezpečné zacházení, změně P vět novelou 2016/910, o zavedení nové věty k likvidaci a o zavedení povinných hodnot ATE v nařízení 2017/776.

Program konference byl samozřejmě mnohem bohatší, proto vám další přednášky přinese v následujících článcích.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP