2/2023

České firmy opět zaznamenaly úspěch na odborné konferenci v chorvatských Vodicích

| autor: Tisková zpráva MPO0

České firmy opět zaznamenaly úspěch na odborné konferenci v chorvatských Vodicích

V Chorvatsku se za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky prezentovalo sedm českých firem společně se Sdružením oborů vodovodů a kanalizací České republiky SOVAK.

Stejně jako v předchozích ročnících zaznamenala i letošní konference vysokou účast odborníků, investorů, zástupců státních organizací, komunálních společností a dodavatelů technologií a služeb nejen z Chorvatska, ale i z České republiky, Slovinska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Maďarska, Rakouska, Německa, Švýcarska a Izraele.

Svým zapojením oficiální účast podpořili také Petr Kašička, obchodní rada ZÚ Záhřeb, Oldřich Vlasák, ředitel sdružení SOVAK, Vladimír Voráček, vedoucí OFU Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Alen Novosad, ředitel CzechTrade v Záhřebu.

Konference se díky jejímu renomé a přítomnosti významných osobností chorvatského oboru vodovodů a kanalizací účastnilo několik českých firem již poněkolikáté. Patřila mezi ně i společnost EUTIT s.r.o., která vyrábí dlaždice, potrubí z taveného čediče a kanalizace. 

„Konference se účastníme již potřetí. I letošní ročník byl výborně organizačně připraven. Oceňujeme především propagaci před akcí, která umožnila cílené vyhledávání stánku ze strany návštěvníků a vytvořila nám tak výbornou obchodní pozici.

Letos se účastníme společně s firmou Redrock Constrution s.r.o, která je jedním z našich hlavních dodavatelů a jsme tak schopni navázat řadu nových kontaktů a prohloubit naše aktivity v oblasti," hodnotí účast na konferenci vedoucí manažer obchodu firmy Robert Kostolány.

Pravidelným účastníkem konference je také firma ASIO spol. s r.o. Ta se orientuje na čištění odpadních vod, úpravu vody a čištění vzduchu a v roce 2017 se zúčastnila prostřednictvím zástupce své chorvatské odnože. 

„I když se konference účastníme již počtvrté, stále nacházíme nové kontakty. Před akcí si cíleně domlouváme schůzky a využíváme přítomnosti top managementu firem. Díky vysoké koncentraci významných osobností tak stihneme v časovém intervalu několika dnů velký počet významných obchodních jednání," ocenil charakter konference Igor Tanasić.

Potřetí se konference účastnila také firma HSI com s.r.o., jež dlouhodobě půssbí na trhu informačních technologií. „Účastníme se již potřetí a jako každý rok oceňujeme organizaci a podporu Ministerstva průmyslu a obchodu.

Díky pravidelné účasti, která nám umožnila blíže poznat chorvatský trh, si stále více uvědomujeme nutnost nalézt chorvatského partnera pro obchodní aktivity v oblasti. S touto variantou budeme také po návratu pracovat," hodnotí účast Václav Frantl, ředitel společnosti.

Mezi firmy účastnící se letošní konference poprvé patří společnost BMTO GROUP a.s., zabývající se vývojem, výrobou, dodávkou a servisem zařízení pro ekologii, zaměřených zejména na oblast čištění a úpravu odpadních vod.

Svou spokojenost s akcí vyjádřil její zástupce Jiří Bušek: „Akce splnila naše očekávání z pohledu příležitosti pro setkání s našimi obchodními partnery. Jako pozitivní vnímáme také navázanou spolupráci s CzechTrade, s jehož zástupcem jsme zde měli příležitost jednat."

Část firem do Chorvatska přijela nalézt místního partnera pro své obchodní aktivity. Mezi nimi byla také firma Hidrostal Bohemia s.r.o., specializující se na výrobu čerpadel odpadních vod a médií s obsahem pevných částic. 

„Přijeli jsme s cílem rozvinout jednání s naším potenciálním chorvatským partnerem. Osobní setkání nám v procesu velmi pomohlo. Poznali jsme se a uvidíme, jak bude jednání pokračovat. Pokud to pro nás nakonec nebude to pravé, získali jsme dostatek dalších kontaktů pro navázání nových jednání," zhodnotil účast jednatel společnosti Jindřich Vimr.

Vedle výše uvedených firem se představily inženýrská společnost Redrock Constrution s.r.o, zabývající se vývojem, výrobou, distribucí, prodejem a poradenstvím v oblasti produktů, materiálů a technologických řešení ve stavebnictví, firma HST Hydrosyste´my s.r.o., orientující se na výrobu produktů, dodávky systémových řešení na klíč a inženýrské služby pro vodohospodářská zařízení v komunální i v průmyslové sféře a firma VAPO, spol. s r.o. vyrábějící těsnící vaky potrubí, sanační pakry či zvedací vaky.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP