2/2023

Češi šetří vodou nikoliv kvůli ochraně planety, ale z ekonomických důvodů

| autor: Redakce0

Češi šetří vodou nikoliv kvůli ochraně planety, ale z ekonomických důvodů

Vodou se snaží šetřit 86 % Čechů, jak říká průzkum společnosti Ipsos. Jen pro zajímavost - sucho jako problém vidí dle průzkumu 76 % Čechů.

Více šetří starší lidé, nad 50 let téměř všichni (95 %). Do 29 let šetří zhruba 73 % obyvatel. Souvisí to s vnímáním sucha jako problému dnešní společnosti. "Mladí lidé totiž považují sucho a nedostatek vody za menší problém než starší lidé," uvedl ředitel komunikace agentury Ipsos Tomáš Macků.

Necelé tři čtvrtiny odpovídajících v průzkumu uvedlo, že jim jde o finanční úsporu. Téměř 44 % respondentů uvedlo, že chtějí pomoci životnímu prostředí. Strach z nedostatku vody vede k šetření zhruba čtvrtinu dotázaných. Pro zhruba 18 procent odpovídajících je šetření vodou společenským minimem, které by měl automaticky dodržovat každý. Nejvíce vodou šetří středoškoláci bez maturity, nejméně lidé se základním vzděláním. Největší obavy z dopadů na životní prostředí jsou u vysokoškoláků.

Podle loňského průzkumu, který zveřejnila společnost AdHackers, vnímali Češi nedostatek pitné vody jako čtvrté nejzávažnější téma za přílivem uprchlíků, hrozbou války a kriminalitou.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP