1/2024

Část Hradce nad Moravicí bude mít kvalitnější vodu

| autor: APROVAK0

Část Hradce nad Moravicí bude mít kvalitnější vodu

Náklady na akci přesáhnou devět milionů korun. Díky výměně 876 metrů potrubí nebude potřeba s takovou intenzitou odkalovat potrubí kvůli obsahu železa ve vodě.

Nové potrubí z tvárné litiny v délce 416 metrů bude kvůli vlastnostem materiálu využito u vodovodního řadu pod vozovkou. Pod chodníky a nezpevněné plochy bude položeno 460 metrů vysokohustotního polyetylenového potrubí. Během opravy bude přepojeno také 51 plastových a vyměněna jedna kovová vodovodní přípojka.

Díky novému vodovodnímu řadu nebudou muset vodohospodáři s takovou intenzitou odkalovat potrubí kvůli usazeninám a zvýšenému obsahu železa ve vodě. Lidé budou moci pít vodu s lepšími kvalitativními parametry.

V Hradci nad Moravicí je plánována rekonstrukce vodovodních řadů i pro další období. V roce 2018 by mělo dojít k modernizaci vodovodu v Zámecké ulici a Městečku v délce téměř 480 metrů. Důvodem přípravy této akce je nevyhovující technický stav litinového potrubí ze začátku sedmdesátých let minulého století.

Potrubí vykazuje zvýšenou poruchovost, stejně jako inkrustaci, jejímž důsledkem jsou zhoršené kapacitní i tlakové poměry v lokalitě. Na daný vodovod je napojeno zhruba pět set obyvatel, ale také dvě školy, areál zámku a objekty občanské vybavenosti.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP