Reklama

30. 10. 2017  |  Aktuality  |  Autor: APROVAK

Část Hradce nad Moravicí bude mít kvalitnější vodu

Na začátku září začala v Hradci nad Moravicí významná stavební akce, v jejímž průběhu bude v letošním roce zmodernizováno 876 metrů ocelového a litinového potrubí v ulicích Písecká, Bezručova, Fučíkova a Komenského. Nové potrubí bude z tvárné litiny s vnitřní vystýlkou, případně z vysokohustotního polyetylenu. Hotovo bude do konce listopadu.

Náklady na akci přesáhnou devět milionů korun. Díky výměně 876 metrů potrubí nebude potřeba s takovou intenzitou odkalovat potrubí kvůli obsahu železa ve vodě.

Nové potrubí z tvárné litiny v délce 416 metrů bude kvůli vlastnostem materiálu využito u vodovodního řadu pod vozovkou. Pod chodníky a nezpevněné plochy bude položeno 460 metrů vysokohustotního polyetylenového potrubí. Během opravy bude přepojeno také 51 plastových a vyměněna jedna kovová vodovodní přípojka.

Díky novému vodovodnímu řadu nebudou muset vodohospodáři s takovou intenzitou odkalovat potrubí kvůli usazeninám a zvýšenému obsahu železa ve vodě. Lidé budou moci pít vodu s lepšími kvalitativními parametry.

V Hradci nad Moravicí je plánována rekonstrukce vodovodních řadů i pro další období. V roce 2018 by mělo dojít k modernizaci vodovodu v Zámecké ulici a Městečku v délce téměř 480 metrů. Důvodem přípravy této akce je nevyhovující technický stav litinového potrubí ze začátku sedmdesátých let minulého století.

Potrubí vykazuje zvýšenou poruchovost, stejně jako inkrustaci, jejímž důsledkem jsou zhoršené kapacitní i tlakové poměry v lokalitě. Na daný vodovod je napojeno zhruba pět set obyvatel, ale také dvě školy, areál zámku a objekty občanské vybavenosti.

© Průmyslová ekologie, s.r o. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372