2/2023

Byl stanoven nový termín projednávání navýšení skládky Ďáblice

| autor: Petr Jarolímek0

Byl stanoven nový termín projednávání navýšení skládky Ďáblice

Jak jsme uvedli v předchozí reportáži ZDE a jak uvedla i pražská městská část Ďáblice, v pondělí 17.6. krátce před zahájením veřejného projednání v rámci EIA záměru Praha 1070 „Skládka odpadů Ďáblice – využití volné kapacity v prostoru I. etapy skládky“, oznámil předkladatel záměru, společnost FCC Česká republika s.r.o., že z důvodu obavy o možné nesplnění zákonných lhůt platných pro vyhlášení veřejného projednání (ze strany svolavatele - Magistrátu Hlavního města Prahy) a možného napadení výsledků tohoto řízení v budoucnosti, se nebude účastnit veřejného projednání (přesná formulace je uvedena v oficiálním zápisu) a opustil spolu s projektantem a odbornými zpracovateli dokumentace místo projednání. Za této situace museli zástupci pražského magistrátu od veřejného projednání ustoupit, neboť předkladatel záměru musí být osobně přítomen.

%pst%

Nový termín veřejného projednání záměru navýšení ďáblické skládky bylo stanoveno na STŘEDU 24. ČERVENCE 2019 OD 16 HODIN v sále Obecního domu Ďáblice. Datum tohoto „příhodného” termínu bohužel koresponduje s tím, čeho se v debatě dne 17. 6. mnozí přítomní občané obávali. Totiž že nové projednávání se bude konat v době, kdy velká část z nich bude na dovolené a budou se ho moci zúčastnit jen s obtížemi.

Uvidíme, zda se alespoň nyní dostaví zástupci ekologických organizací, kteří minule absentovali, přičemž při jiných příležitostech (např. když se jedná o energetické využívání směsných nerecyklovatelných odpadů) jsou hlasitě přítomni (viz zde).

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP