Reklama

14. 6. 2016  |  Zpravodajství  |  Autor: Radovan Potočár

Apple podle Elona Muska začne prodávat elektromobily do roku 2020

Trh s elektromobily začíná být podle šéfa Tesla Motors dostatečně velký pro více inovativních konkurentů. Google na trh v nejbližších letech zřejmě nevstoupí, ale Apple by mohl své první elektrické auto představit do roku 2020, míní Elon Musk.

Šéf inovativní kalifornské společnosti podle svých vyjádření ze začátku měsíce sleduje své konkurenty na trhu dlouhodobě. K těm, kteří své elektromobily již představili, se s velkou pravděpodobností přidá Apple, ale Google se "zatím jako potenciální konkurent nejeví," řekl Elon Musk na konferenci Vox Media's Code.

Větší konkurencí pro Teslu jsou podle něj firmy, které by se na vývoji elektromobilu se společností Google podíleli. "Google už odvedl skvělou práci a prokázal svůj potenciál v oblasti dopravy, ale Google není automobilka," řekl.

Elektromobil Apple nejdříve o čtyři roky

Konkurenci v podobě další kalifornské společnosti, Apple, však Elon Musk vnímá jinak. O tom, kdy firma orientující se na elektroniku reálně vstoupí i na trh s elektromobily s masově vyráběným vozem, se spekuluje již delší dobu.

To, co jsou zatím jen dohady, se stoprocentní jistotou nepotvrdil ani ředitel Tesly, ale Apple podle jeho informací na projektu vlastního elektromobilu, který by mohl být sériově produkován, pokročil.

Domnívá se však, konkurence tak trochu zaspala dobu a svůj podíl na trhu s elektromobily měly získávat už před lety.

"Myslím si, že s tímto projektem měli začít dříve. Je to pro ně ztracená příležitost," řekl Musk. "Nesdílejí se mnou samozřejmě detaily, takže si nejsem jistý. Myslím však, že by měli vědět dohnat zameškané a s produkcí svého prvního elektromobilu začít ještě do roku 2020."

Tesla by přitom na konci desetiletí měla podle svých plánů produkovat až milion elektromobilů ročně, ...

 

Pro přečtení celého obsahu musíte být součástí našeho předplatného

za 2490 Kč získáte přístup ke všem článkům na Prumyslovaekologie.cz na 1 rok

PARTNEŘI

ISSN 2570-9372