Tag: ZATEPLOVÁNÍ

net-1133487_640.jpg

Aktuality / Energie / Dotace / 15. 1. 2021

Stát prostřednictvím výhodných úvěrů pokračuje v podpoře zateplování bytových domů

Ministerstvo pro místní rozvoj prostřednictvím výzev z Integrovaného regionálního operačního programu podporovalo energetické úspory v bytových domech. Vzhledem ke skončení výzev ministerstvo přichází s výhodnými úvěry pro majitele bytových domů a bytová družstva na zateplení. Žádosti přijímá Státní fond podpory investic, který má pro bezúročné úvěry připravenu 1 miliardu korun.

radiator-250558_640.jpg

Aktuality / Energie / 5. 2. 2021

Zateplením snaha o úspory nekončí. Nutná je i regulace otopné soustavy, na kterou se ale často zapomíná

Zateplení bytového domu je výrazným krokem k úsporám energie, po stavebních opatřeních však musí následovat také regulace a nové nastavení celé otopné soustavy v domě. Díky dobře provedené regulaci nebude v bytech docházet k přetápění a celková úspora nákladů na energii bude ještě vyšší. Ne všechny realizační firmy však následnou regulaci topení po zateplení objektu nabízejí a provádějí.

light-1283795_640.jpg

Aktuality / Energie / Dotace / 25. 3. 2021

Zateplení a dotace. Témata, o která se nejvíc zajímají lidé v centrech EKIS

Poradenství, díky kterému lze výrazně ušetřit za energie, dlouhodobě a zdarma poskytují široké veřejnosti Energetická konzultační a informační střediska (EKIS). Garantuje je Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a lidé se díky nim dozví víc o energetických úsporách a souvisejících dotacích. Centra EKIS, kterých je v současné době v České republice na šedesát, nabízí od letošního roku nově služby také formou individuálních živých videohovorů.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia