Tag: VĚTRNÁ ENERGETIKA

sustainable-development-g1192151fd_640

Energie / Publicistika / 1. 2. 2023

Je těžké postavit větrnou elektrárnu? A jak…

V nedávném referendu v obci Horní Řasnice na Frýdlantsku se občané v referendu rozhodli udělit své NE zamýšlené realizaci větrného parku. Přesněji řečeno, NE dvěma větrným elektrárnám na svém katastrálním území. Odmítání občanů realizovat projekty výroby energie z větru je jedním z mnoha problémů větrné energie.

germany-gfd5c6fe5e_640

Aktuality / Energie / 23. 1. 2023

Německo nabídne letos v aukcích podporu pro rekordní objem pevninských větrných elektráren

Rozvoj pevninských větrných elektráren v Německu zůstal i v roce 2022 za očekáváním a pod úrovní, která je potřebná pro dosažení cílů země v oblasti rozvoje obnovitelných zdrojů energie (OZE). Kromě nízké úrovně nových instalací se nedařilo zaplňovat ani vypisované aukce na provozní podporu. Jejich objem by přitom v letošním roce měl narůst na rekordních 12,8 GW. Informaci přinesl zahraniční server Clean Energy Wire.

pinwheel-5882519_640.jpg

Aktuality / Energie / 31. 8. 2021

Čína představila nejvýkonnější turbínu světa

Výrobci větrných turbín se v posledních letech předhání v tom, kdo uvede na trh větší a výkonnější turbínu. Běžně se jedná o turbíny určené pro nasazení na moři, kde případný nedostatek prostoru nebo dopravní omezení nejsou omezujícím faktorem pro velikost elektráren. Posledním přírůstkem do skupiny „větrných obrů“ je nová turbína z dílny čínského výrobce, která by měla dosahovat výkonu až 16 MW.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM