Tag: USA

9799218-2_r1.Plant-Perspective-High-Angle-Towards-Switchyard.jpg

Aktuality / Energie / 26. 8. 2021

Demonstrační sodíkový reaktor v americkém Wyomingu má zajištěné financování na pět let

Společnosti TerraPower a PacifiCorp, které mají v plánu postavit v americkém Wyomingu demonstrační sodíkový reaktor, představily projekt Natrium státnímu legislativnímu výboru Joint Minerals Committee. S financováním projektu má pomoci program na podporu pokročilých demonstračních reaktorů. Společně s již vloženými prostředky tak bude mít projekt finančně pokryto pět ze sedmi let. Do konce roku musí společnosti vybrat místo, na kterém demonstrační reaktor postaví.

count-3125587_640.jpg

Aktuality / Energie / 27. 11. 2021

USA: Zavedení uhlíkové daně by vedlo k vyššímu snížení emisí

Zavedení uhlíkové daně (Carbon fee) ve výši až 35 dolarů na tunu emisí CO2 v USA by mohlo snížit emise spojené s výrobou energie až o 19 % ve srovnání s rokem 2020. K těmto závěrům dospěla ve své analýze, zveřejněné minulý týden, americká vládní agentura U.S. Energy Information Administration (EIA).

pump-jack-g473d3348f_640.jpg

Aktuality / Energie / 28. 1. 2022

EIA: Těžba fosilních paliv by v USA měla v příštím roce dosáhnout rekordních hodnot

Těžba fosilních paliv zažila v USA v posledním desetiletí prudký rozvoj, a to zejména díky zásadnímu nárůstu objemu těžené ropy a plynu, které více než vykompenzovaly pokles těžby uhlí. Poté, co těžba energetických komodit v roce 2020 kvůli pandemii poklesla, objem těžených fosilních paliv opět roste a v příštím roce by podle výhledu vládní agentury měl předčit předchozí rekord z roku 2019.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia