Tag: TEPLO

gandosh-ganbaatar-GJVPJWjrYgA-unsplash

Aktuality / Energie / 14. 6. 2024

Ministr Síkela informoval vládu o opatřeních pro zajištění bezpečnosti dodávek i pro případ rychlého útlumu uhelných zdrojů

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo soubor opatření, jejichž cílem je zajištění bezpečnosti dodávek elektřiny a tepla i v případě méně pravděpodobných kritických scénářů rozvoje české energetiky. Opatření, o kterých dnes informoval vládu ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, navazují na podrobné analýzy několika scénářů dalšího vývoje české energetiky provedené ve spolupráci s provozovatelem přenosové soustavy ČEPS a dalšími představiteli energetického sektoru.

Strakova_akademie_v_Praze

Aktuality / Energie / Voda / 13. 6. 2024

Voda z Vltavy pomůže sídlu Úřadu vlády snížit spotřebu energie o desítky procent

Úřad vlády ČR cílí na úsporná energetická řešení svého provozu. Právě vypsal soutěž na využití tepelného potenciálu Vltavy pomocí tepelných čerpadel k vytápění Strakovy akademie. Ambicí úřadu je snížit oproti současnosti spotřebu tepla na vytápění i elektřiny na osvětlení, a to o více než 60 %. Úsporné opatření s využitím obnovitelných zdrojů energie má být v provozu do tří let.

pohled-na-stavbu-noveho-kotle-k12-20230823-085621-web

Aktuality / Odpady / Energie / 8. 6. 2024

Českobudějovická teplárna loni významně snížila spotřebu hnědého uhlí a udržela stabilní ceny tepla

Rok přelomových investic a změn nejen v oblasti výrobních zdrojů má za sebou Teplárna České Budějovice. Jak zaznělo na jednání rady statutárního města, která vykonává práva jediného akcionáře ve společnosti, na podzim byly zahájeny dodávky bezemisního tepla z Jaderné elektrárny Temelín, které nahradí až třetinu dosud spotřebovávaného hnědého uhlí.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag