Tag: TEPLO

Tepelne-cerpadlo_ilustracni-foto-Schlieger

Energie / Servisní témata / 24. 11. 2023

Důležité parametry pro výběr tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla v posledních letech nahrazují jiné zdroje tepla, využívající například spalování fosilních paliv. Pro ekonomicky i ekologicky šetrnější typ vytápění a ohřev vody se rozhoduje stále větší počet zákazníků, přičemž z celkového počtu instalací v České republice tvoří dle statistiky MPO 97 % tepelná čerpadla vzduch-voda.

radiator-6679858_640

Energie / Zpravodajství / 4. 11. 2023

Nárůst regulovaných cen za přepravu a distribuci plynu se promítne do cen tepla

Energetický regulační úřad zveřejnil návrh cenových rozhodnutí pro elektroenergetiku a plynárenství. Cena rezervované výstupní kapacity v přepravní soustavě se zvyšuje na více než dvojnásobek a nárůst nákladů distribuce plynu pro teplárny přesahuje 40 %. Znamená to, že prostor pro případné snížení cen tepla vyrobeného z plynu v příštím roce se zásadně zmenšil.

COVER

Energie / Publicistika / 1. 11. 2023

Česko nadále zůstává exportní zemí, která elektřinu vyváží, to se ale může začít rychle měnit

Dodavatelé sice zlevňují ceny energií, vrátí se ale na úroveň před jejich rapidním zdražením? Nebo je pravděpodobnější, že dojde k jejich zvýšení kvůli probíhajícímu konfliktu na Blízkém východě? Jaký vývoj cen elektřiny, plynu a tepla můžeme tedy očekávat? Nejenom o cenách energií jsme mluvili s Václavem Králem, poslancem a předsedou představenstva českobudějovické teplárny, s nímž jsme probrali současnou situaci v české energetice.

teplarna-ceske-budejovice-celkovy-pohled

Aktuality / Energie / Dotace / 30. 10. 2023

Na modernizaci tepláren směřuje téměř 90 miliard korun

Teplárny mohou čerpat na změnu využívaného paliva i modernizaci rozvodů tepelné energie dotace z Modernizačního fondu. Podporu poskytuje program HEAT určený na využití obnovitelných zdrojů energie (OZE) a nízkouhlíkových zdrojů pro vytápění, ve kterém je do roku 2030 pro dodavatele tepla vyhrazeno až 87 miliard korun z prodeje emisních povolenek. Zprávu o podpoře modernizace teplárenství dnes projednala vláda.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE