Tag: RENOVACE

housebuilding-116285_640

Aktuality / Energie / 15. 6. 2024

Mýty a fakta: Směrnice o energetické náročnosti budov

V polovině března Evropský parlament odhlasoval nové znění Směrnice o energetické náročnosti budov, kterou v dubnu přijala i Evropská komise. V praxi tak budou muset členské státy Evropské Unie dosáhnout uhlíkové neutrality všech budov do roku 2050. Jedním z nástrojů, jak toho dosáhnout, budou i energetické renovace budov, především zateplení obálky domů, a to ve velkém měřítku.

phoca_thumb_l_2024_05_13_seminar_energeticka_narocnost_budov_06

Aktuality / Energie / 16. 5. 2024

Úspory energie úkolem nadcházejících let

Česko bude muset dále šetřit energií. A to jak v budovách, tak v průmyslu a jiných sektorech. Poslední statistiky spotřeby elektřiny, tepla i plynu z Energetického regulačního úřadu ukazují, že k poklesu spotřeby došlo meziročně prakticky ve všech sektorech ekonomiky. Část byla díky teplé zimě, ale bez úsporných opatření by to takový pokles nebyl.

milivoj-kuhar-Te48TPzdcU8-unsplash

Aktuality / Energie / Dotace / 9. 5. 2024

Program Oprav dům po babičce překonal hranici dvou tisíc žádostí

Během výjezdu na Vysočinu zavítal ministr životního prostředí Petr Hladík do dřevozpracovatelského závodu ve Ždírci, kde jednal o větší podpoře dřevostaveb, a také do Světlé nad Sázavou. Tam u příležitosti překonání hranice dvou tisíc žádostí o dotaci z programu Oprav dům po babičce navštívil moderní novostavbu, na kterou získali majitelé finance právě z tohoto programu.

windmill-7006020_640

Aktuality / Energie / 8. 2. 2024

MŽP aktualizovalo Politiku ochrany klimatu v ČR. Do roku 2030 budeme získávat třetinu energie z OZE

Ministerstvo životního prostředí připravilo aktualizaci základního dokumentu, který určuje cíle a strategii v ochraně klimatu. Aktualizovaná Politika ochrany klimatu v ČR přináší plán, který povede k zásadnímu omezení skleníkových plynů a dlouhodobě ke klimatické neutralitě do roku 2050. K dokumentu mohou vyjadřovat ostatní resorty a odborová sdružení v rámci meziresortního připomínkového řízení.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA