Tag: REKULTIVACE

hodiny

Zpravodajství / 8. 12. 2023

Na rekultivacích lomu ČSA ukáží čas jedinečné sluneční hodiny

Skupina Sev.en Česká energie nainstalovala ve zrekultivované části lomu ČSA na Mostecku přírodní sluneční hodiny. Hodiny jsou umístěny na nejvyšším bodě rekultivací, které nabízí nejlepší přístup slunce. Ciferník hodin tvoří jediný kus kamene ve štěrkovém loži a jsou do něj vytesány potřebné linky a rysky sloužící k měření času. Další části ciferníku jsou vytvořeny ze dřeva stromů, které rostou na rekultivovaných plochách, a jsou usazeny okolo kamene.

pexels-kelly-6595788

Aktuality / Energie / 7. 7. 2023

Těžbou vyčerpaný Důl ČSA má budoucnost teprve před sebou

MŽP má plán na komplexní a efektivní využívání území lomu ČSA po ukončení těžby hnědého uhlí, k němuž by podle předpokladů mělo dojít již v roce 2025. Balanční scénář odsouhlasený vládou kombinuje hned několik benefitů najednou – přínos pro krajinu i energetickou nezávislost území, úsporu státního rozpočtu a nový zdroj financí pro přilehlé obce a dotčené území v těžbou strukturálně poškozeném regionu.

6482ecd6c18f1639e11bb552_vyhlika_medard_web-p-800

Aktuality / 16. 6. 2023

Sokolovská uhelná žádá o transformační dotaci na proměnu okolí jezera Medard

Území kolem jezera Medard v Sokolově patří od doby, kdy společnost Sokolovská uhelná nechala provést rekultivaci bývalého lomu Medard - Libík, k oblíbeným výletním cílům obyvatel Sokolova a celého regionu. Ve svých plánech jde společnost ještě dál a hodlá lokalitu upravit, vybudovat podél celé břehové linie multifunkční stezku, zázemí pro trávení volného času a zajistit tak, aby břeh sloužil všem návštěvníkům.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP