Tag: POLSKO

mzp_turow02

Aktuality / 28. 7. 2023

Česká geologická služba uskutečnila již šestou hodnotící misi v dole Turów

Česká geologická služba uskutečnila 19. července 2023 šestou hodnotící misi v dole Turów. Účastníci mise se se zúčastnili jak terénní prohlídku a hydrologických měření na vybraných etáží dolu jižní části, tak jednání na ředitelství dolu ohledně vzájemné spolupráce k řešení vlivů těžební činnosti na podzemní a povrchové vody v příhraničním území ČR.

foto157893_mid

Aktuality / Energie / 22. 7. 2023

Vlády ČR a Polska jednaly v Katowicích o spolupráci v energetice

Ve čtvrtek 20. července 2023 se v polských Katowicích uskutečnilo společné setkání zástupců české a polské vlády. Na v pořadí už osmých mezivládních konzultacích jednaly kabinety v čele s premiéry Petrem Fialou a Mateuszem Morawieckim o prohloubení přeshraniční spolupráce a spolupráce v oblasti energetiky a dopravy a podpoře Ukrajiny s důrazem na vojenskou pomoc a rekonstrukci země.

european-union-g47590cd1b_640

Aktuality / Energie / 5. 6. 2023

V Polsku začnou stavět první jadernou elektrárnu za tři roky

Americké společnosti Westinghouse a Bechtel podepsaly s polskou energetickou firmou dohodu s hlavními principy spolupráce na designu a výstavbě první polské jaderné elektrárny. Dohoda obsahuje plán projektu a potvrzuje implementaci jeho další fáze. Výstavba elektrárny má být zahájena v roce 2026 a dokončena v 2033.

3_2

Aktuality / Energie / 25. 5. 2023

Ministr Síkela jednal s místopředsedou polské vlády kvůli posilování energetické bezpečnosti

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela se setkal s místopředsedou polské vlády a ministrem pro státní aktiva Jackem Sasinem. Shodli se na pokračování ve vzájemné spolupráci při posilování energetické bezpečnosti obou zemí a diskutovali o zajištění dodávek ropy a dalším rozvoji. Pro Českou republiku je klíčový projekt plynovodu Stork II či ropovod TAL+.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE