Tag: POLSKO

pexels-pixabay-257775.jpg

Aktuality / Energie / 15. 12. 2021

Kam směřuje cena emisní povolenky? Analytici predikují 100 EUR, Polsko chce mezitím systém EU ETS pozastavit

Cena emisní povolenky dosáhla ve středu 8. prosince nového rekordu, kdy se její cena vyšplhala až na 89,37 EUR/t CO₂. Ještě na počátku letošního roku se přitom její cena pohybovala pod 34 EUR/t CO₂. Od té doby ale láme jeden rekord za druhým. Dle predikce analytiků, kterou přinesl zahraniční portál Euractiv, je možné, že cena povolenky dosáhne 100 EUR/t CO₂ do konce letošního roku. Růstu cen napomohly plány Německa, reakce Polska na aktuální ceny povolenek ovšem cenu zase srazila.

CZP_Turow.jpg

Aktuality / 5. 2. 2022

ČR a Polsko podepsaly dohodu o spolupráci k řešení vlivů těžby v dole Turów

Po dlouhých měsících vyjednávání v Praze stvrdili český premiér Petr Fiala s polským premiérem Mateuszem Morawieckim svými podpisy Dohodu mezi vládou České republiky a vládou Polské republiky o spolupráci k řešení vlivů těžební činnosti v povrchovém hnědouhelném dole Turów v Polské republice na území České republiky. Zároveň hejtman Libereckého kraje Martin Půta spolu s ředitelem společnosti PGE Slawomirem Wochnou podepsali darovací smlouvu mezi Nadací společnosti PGE a Libereckým krajem.

industry-2023588_640.jpg

Aktuality / Energie / 1. 4. 2022

Polská vláda schválila návrh zákona zakazujícího dovoz ruského uhlí

Polská vláda ve středu 29. března schválila návrh zákona, který zakazuje import ruského uhlí do země poté, co se Polsku nepodařilo prosadit podobný krok na úrovni EU. V případě porušení zákazu by hrozila dovozci finanční pokuta. Polsko si je vědomo, že implementace návrhu může vyústit v soudní spory a zákon by mohl být napaden u Evropského soudního dvoru.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia