Tag: PODNIKÁNÍ

DSC_8993-35_2

Aktuality / Energie / 13. 4. 2024

Ministr Síkela uvedl Jana Michala do funkce generálního ředitele agentury CzechInvest

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela dnes v prostorách agentury CzechInvest slavnostně uvedl do funkce nového generálního ředitele Jana Michala. Během tiskového brífinku zmínil nejen klíčovou úlohu agentury v podpoře investic, podnikání a inovací posilujících českou ekonomiku, ale i potřebu zachytit aktuální trendy světové ekonomiky a využít je ve prospěch budoucí konkurenceschopnosti Česka.

glenn-carstens-peters-npxXWgQ33ZQ-unsplash

Aktuality / 10. 7. 2023

Připomínky: Projekt Jednotný portál evidence kontrol

Cílem předkládaného materiálu je požádat všechny ústřední orgány státní správy, v jejichž gesci jsou kontrolní orgány, které kontrolují podnikatelské subjekty, aby poskytly potřebnou součinnost Úřadu vlády ČR, respektive panu místopředsedovi vlády pro digitalizaci a Ministerstvu průmyslu a obchodu při realizaci projektu Jednotný portál evidence kontrol.

ESG_vizual

Zpravodajství / 6. 5. 2023

Které firmy jsou v ESG nejlepší?

Pouze zlomek české veřejnosti si dokáže nějakou firmu spojit se společenskou odpovědností, přitom 74 % z nich vidí udržitelnost jako jednu ze základních hodnot každé firmy. Jaké podniky berou udržitelnost vážně a jak má vlastně udržitelné podnikání vypadat už ale ví jen málokdo.

2022_11_16_MPO_ceny_2400px-2711

Aktuality / 22. 11. 2022

MPO ocenilo Podnikatelské projekty roku 2022

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s Agenturou pro podnikání a inovace (API) ocenilo podnikatele v prestižní soutěži Podnikatelský projekt roku. Ta uděluje ceny za úspěšné projekty podpořené z evropských strukturálních fondů již od roku 2006. Projekty ročníku 2022 byly realizovány z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). V Pražské křižovatce byly slavnostně předány ceny za vítězné projekty 12 úspěšných podnikatelů.

51096040743_665b6ecf85_c

Zpravodajství / 28. 7. 2022

Udržitelnost se stává nedílnou součástí byznysu

Podniky si uvědomují, že tlak na jejich udržitelné chování roste a aktivně se udržitelnosti věnují. Zároveň roste počet firem, které v udržitelnosti vidí obchodní příležitost nebo způsob, jak zvýšit svoji konkurenceschopnost. Potvrzují to v průzkumu Svazu průmyslu a dopravy ČR, do kterého se jich zapojilo celkem sto.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA