Tag: PLYNOVOD

3_2

Aktuality / Energie / 25. 5. 2023

Ministr Síkela jednal s místopředsedou polské vlády kvůli posilování energetické bezpečnosti

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela se setkal s místopředsedou polské vlády a ministrem pro státní aktiva Jackem Sasinem. Shodli se na pokračování ve vzájemné spolupráci při posilování energetické bezpečnosti obou zemí a diskutovali o zajištění dodávek ropy a dalším rozvoji. Pro Českou republiku je klíčový projekt plynovodu Stork II či ropovod TAL+.

pexels-markus-winkler-2862156

Aktuality / Energie / 1. 10. 2022

Dánsko začalo po incidentu s plynovody Nord Stream 1 a 2 intenzivněji střežit energetickou infrastrukturu

Informace o poklesu tlaku v plynovodech Nord Stream 1 a 2 způsobené úniky plynu a spekulace o možných příčinách v tomto týdnu opět rozvířily nejistotu na evropském energetickém trhu. Provozovatelé kritické energetické infrastruktury napříč Evropou tak okamžitě začali zpřísňovat bezpečnostní opatření, výjimkou není ani dánský provozovatel přepravní soustavy Energinet.

wildflowers-and-pipeline

Aktuality / Energie / 5. 9. 2022

Francie výstavbu plynovodu zvyšujícího kapacitu se Španělskem nepodporuje

V důsledku ambicí EU docílit postupného odklonu od ruského plynu a zajistit si dostatek alternativních dodávek zemního plynu se v průběhu srpna začalo hovořit o obnovení projektu MidCat. Plynovod MidCat by měl zvýšit přepravní kapacitu mezi Francií a Španělskem. Projekt má podporu Portugalska, Španělska a Německa, Francie nicméně zůstává skeptická a říká, že plynovod nemá smysl a jeho výstavba by trvala příliš dlouho.

1200px-Stack_of_pipes_North_Stream_2.jpg

Aktuality / Energie / 1. 5. 2021

Práce na dokončení Nord Stream 2 zrychlují, plynovod nyní pokládají dvě lodě

Práce na dokončení pokládky zbývající části plynovodu Nord Stream 2 nabírají na obrátkách poté, co se během tohoto týdne připojilo k pracím druhé plavidlo. Dokončení projektu, které bylo původně plánováno na konec roku 2019, nabralo zpoždění z důvodu sankcí ze strany USA, které se snaží spuštění plynovodu zabránit. Podle zástupce ruského parlamentu by tak plynovod mohl být dokončen do konce léta.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS