Tag: HLUK

truck-4933514_640.jpg

Aktuality / Ovzduší / 19. 11. 2020

Kamiony budou přispívat více na protihlukové stěny, v mýtném bude poplatek za hluk a znečištění

Sazby mýtného pro nákladní automobily nad 3,5 tuny se od 1. ledna 2021 změní, rozhodla o tom vláda. Poplatek za užití dálnic a některých silnic I. třídy bude nově třísložkový. Kromě sazby za užití komunikace bude také započten poplatek za hluk nebo znečištění. Vybrané peníze půjdou zpět do infrastruktury a využijí se ke zmírňování dopadů dopravy, například na budování protihlukových stěn.

air-pollution-3570122_640.jpg

Aktuality / Ovzduší / 19. 2. 2021

Zdraví a životní prostředí, včetně znečištění ovzduší a hlukového znečištění – zaměřeno na činnost agentury EEA

Znečištění ovzduší, hlukové znečištění a dopady změny klimatu jsou hlavními riziky pro každodenní zdraví a kvalitu života Evropanů. S Catherine Ganzleben, vedoucí skupiny pro znečištění ovzduší, životní prostředí a zdraví, Albertem Gonzálezem, odborníkem agentury EEA na kvalitu ovzduší, a Eulalií Peris, odbornicí agentury EEA na hlukové znečištění, jsme si povídali o tom, co agentura EEA dělá, aby zlepšila úroveň znalostí v tomto významném oboru činnosti.

facade-insulation-978999_640.jpg

Odpady / Zpravodajství / 16. 3. 2021

Výrobky ze skelných recyklátů jsou velmi žádané

Není žádným překvapením, že sklo patří k materiálům, které lidé v Česku hodně a i poměrně dobře třídí. Koneckonců se v separaci řadíme k evropské špičce. Horší už to bývá s následnou recyklací, která zrovna u skla ale funguje velmi dobře. Je to zejména proto, že ze strany zpracovatelského průmyslu je po odpadním skle na trhu dlouhodobá poptávka.

Partneři

Satturn
AB Plast
Partner - SOVAK
EAGB
Faircare
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO