Tag: ELEKTRÁRNY

FEKT_-_UEEN_Labina2024-37_1600

Aktuality / Energie / 16. 4. 2024

Na VUT vznikla první česká akreditovaná zkušebna souladu střídačů. Zvýší spolehlivost elektrizační soustavy

Ústav elektroenergetiky Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci se Strojírenským zkušebním ústavem představí novinku. Ve čtvrtek 18. dubna od 14:00 bude za přítomnosti zástupců státní správy, energetických a distribučních firem slavnostně otevřeno první tuzemské akreditované zkušební pracoviště pro ověření souladu střídačů s požadavky české elektrizační soustavy.

1-20240413-003533

Aktuality / Energie / Voda / 16. 4. 2024

ČEZ letos investuje na Dlouhých stráních přes 400 mil. Kč

Společnost ČEZ letos vynaloží na investice a opravy vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně přes 400 milionů korun, téměř čtyřikrát více než vloni. Ještě o něco vyšší investice jsou v plánu i na příští rok. Souvisí to s postupnou obnovou důležitých částí turbosoustrojí, které po téměř 30 letech provozu elektrárny pomalu dosluhují.

prelozky-horkovodu-a-kabelovych-systemu

Aktuality / Energie / 25. 1. 2024

Po elektrárně Prunéřov I zbyl jen vyčištěný brownfield

Elektrárna Prunéřov I je definitivně srovnaná se zemí. Zbyly po ní jen administrativní budova s vrátnicí a objekty se sociální vybaveností a šatnami. Vše ostatní, tedy výrobní a provozní technologii, už jen připomínají stále se zmenšující hromady šrotu a betonové suti. Jakmile i ty zmizí, dojde ještě na zbytkové terénní úpravy. Ty už ovšem nesouvisejí s demolicí, stejně jako například dokončování přeložek kabelových kanálů.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP