Tag: DEŠŤOVÁ VODA

prednasejici

Aktuality / Voda / 23. 12. 2023

Konference Počítáme s vodou 2023

Na začátku listopadu proběhla v pražském hotelu OREA konference Počítáme s vodou 2023, která nabídnula zajímavý a velmi rozmanitý náhled na praktické příklady uplatnění modro-zelené infrastruktury. Mezi přednášejícími byli jak tuzemští, tak zahraniční řečníci. Vybíráme tři inspirativní řečníky.

giorgio-trovato-876NP3npUMc-unsplash

Aktuality / Voda / 22. 11. 2023

Je v pořádku splachovat pitnou vodou?

Prosplachujeme až 10x více vody, než vypijeme. A to při spotřebě 30 l za den na jednoho člověka může jen za rok udělat 10 950 l. Kolik to pak udělá litrů vody za celý život? A jak by se dalo ušetřit vodu až na 80 let? Řešením může být splachování dešťovou vodou.

Sazava Logistics Park

Voda / Publicistika / 14. 11. 2023

Úprava dešťové vody na pitnou - areál Sázava Logistics Park D1

Areál Sázava Logistic park na dálnici D1 se potýkal s nedostatkem pitné vody. Dva vrty se ukázaly jako nedostačující zdroj, a proto se začala hledat alternativní zásobárna surové vody. Jako vhodná varianta se ukázala dešťová voda, která se na úpravně vody upravuje na kvalitu vody pitné. Můžeme se tak zde setkat s první a jedinou úpravnou dešťové vody v České republice.

pexels-oleksandr-pidvalnyi-12956000

Aktuality / Energie / Voda / Dotace / 10. 10. 2022

Obce ušetří na energiích i hospodaření s vodou

Poliklinika, obecní úřad nebo školy budou šetřit na energiích, obce budou zasakovat srážkovou vodu na parkovacích plochách nebo lépe hospodařit s dešťovkou. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková schválila dvě stovky projektů s dotací v celkovém objemu 800 milionů korun. Obce peníze použijí na energetické úspory u svých budov, na lepší hospodaření s vodou nebo na rozvoj elektromobility.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag