Tag: ČISTÍRNY ODPADNÍCH VOD

3630223_1297064_UCOV

Aktuality / Voda / 16. 8. 2023

Praha se chystá k druhé etapě přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Rada hl. m. Prahy schválila uzavření Smlouvy o spolupráci s Pražskou vodohospodářskou společností v souvislosti s plánovanou druhou etapou přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod na Císařském ostrově, která se týká stávající vodní linky. Tu je nutné přestavět, neboť přes řadu dílčích rekonstrukcí není schopna zajistit vyčištění přiváděných odpadních vod tak, aby byly plněny podmínky evropské a národní legislativy.

engin-akyurt-PcU17evKnew-unsplash

Aktuality / Voda / Dotace / 16. 6. 2023

Další miliardy korun pomohou obcím s čištěním odpadních vod a vodárenskými systémy i ochranou proti povodním

Obcím a vodohospodářům z veřejného sektoru, kteří se chystají budovat či modernizovat zásobování pitnou vodou nebo čištění odpadních vod, pomohou hned čtyři nově vyhlášené dotační výzvy Operačního programu Životní prostředí. Na kanalizace, čistírny odpadních vod, vodovody a úpravny vody pošle Ministerstvo životního prostředí čtyři miliardy korun. Další čtvrt miliardou korun podpoří projekty monitorovacích a výstražných protipovodňových systémů.

sedlina

Aktuality / Voda / 15. 6. 2023

Vědci testují využití kávové sedliny při čištění odpadní vody

Čištění odpadní vody je biologický proces, při kterém se v současnosti ale využívá také řada chemických látek. Podle vědců z Mendelovy univerzity v Brně by se některé z nich daly nahradit látkami přírodního původu. Odborníci se zaměřili na přísady, které se v čistírnách odpadních vod používají k separaci kalů. Takzvané flokulanty zkouší nahradit sloučeninami obsaženými v kávové sedlině nebo odpadu z produkce vína.

patrick-federi-bjcceKhRsqA-unsplash

Voda / Zpravodajství / 23. 5. 2023

Umělá inteligence může pomoci s predikcí průtoků odpadních vod

Čistírny odpadních vod to nemají snadné. Musí se potýkat s řadou výzev, které vyžadují hledání nových spolehlivých technologiích, které jim mohou například zajistit stabilní kvalitu odtoku. Právě s tím může pomoci nová cloudová aplikace, která používá prediktivní znalosti o přicházejících odpadních vodách k posouzení zátěže na ČOV.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Xylem
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
Ekowatt
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
SYBA
PSAS
ČB Teplárna
REMA
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS