Tag: ČESKÁ REPUBLIKA

pexels-thisisengineering-3861437

Aktuality / 13. 7. 2023

Česká republika zaznamenala nejvyšší růst inovační výkonnosti v celé Evropské unii

Evropská komise zveřejnila pravidelný žebříček členských států a regionů EU podle jejich výkonnosti v inovacích European Innovation Scoreboard (EIS) mezi roky 2022 a 2023. Podle Komise se jednotlivým regionům EU daří zvyšovat svou inovační výkonnost navzdory minulým i současným krizím. Unie jako celek si na celosvětové úrovni vede lépe než Čína, na druhou stranu se prohlubuje rozdíl mezi EU a Kanadou, Jižní Koreou nebo USA.

lukas-lehotsky-Xhle0cfnKrg-unsplash

Energie / Publicistika / 11. 7. 2023

Jak se dopracovat nízkoemisní energetiky? Francouzskou cestou, ne německou

Budoucnost energetické situace v Česku, které byla dosud silně navázáno na uhlí, nevypadá valně. Plánovaný útlum výroby energie z uhlí se rychle blíží a patrně k němu dojde dříve, než si všichni mysleli. Množství OZE sice narůstá, jenomže ne dost a nejedná se navíc o stabilní zdroje. Plyn se za současné situace nejeví jako přijatelná náhrada a o jaderné energetice se sice mluví, ale žádné nové kapacity se nestaví.

soil-8080788_640

Aktuality / 4. 7. 2023

Jak si stojíme na cestě k udržitelnosti?

Česká informační agentura životního prostředí (CENIA) vydala publikaci SLOŽITÝ SVĚT JEDNÍM ČÍSLEM aneb Česko v indexech, která ukazuje, jak si Česko vede v oblastech životního prostředí, ekonomických a sociálních otázkách a celkově pokroku na cestě k udržitelnosti ve srovnání se zeměmi EU27 i světa.

3_2

Aktuality / Energie / 25. 5. 2023

Ministr Síkela jednal s místopředsedou polské vlády kvůli posilování energetické bezpečnosti

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela se setkal s místopředsedou polské vlády a ministrem pro státní aktiva Jackem Sasinem. Shodli se na pokračování ve vzájemné spolupráci při posilování energetické bezpečnosti obou zemí a diskutovali o zajištění dodávek ropy a dalším rozvoji. Pro Českou republiku je klíčový projekt plynovodu Stork II či ropovod TAL+.

Partneři

Partner - SOVAK
EAGB
Inisoft
Seven energy
Energotrans
United Energy
SPVEZ
Povodí Vltavy
Ecobat
Veolia
AKU-BAT
Wasten
Solární asociace
Sensoneo
SmVaK
Vodárenství.cz
SKS
ITEC
Regartis
DENIOS
PSAS
ČB Teplárna
SEWACO
Grexenergia
SGEF
ČAObH
CASEC
Teplárenské sdružení
Envipur
EKO-KOM
S-POWER
INECS
BEERT CEE
SCHP
Compag
ORGREZ
Ekosev
JMK Recycling
REMA